2106 Türkiye Drift Şampiyonu

2106 yılı Türkiye Drift Şampiyonu Timur Pomak oldu.

Türkiye 2016 Drift Şampiyonası final yarışı Apex Masters, Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından PWR Balata sponsorluğunda bugün (23 Ekim 2016 Pazar günü) İzmit Körfez Yarış Pisti’nde yapıldı.

22 Ekim Cumartesi günü antrenman yapan drift pilotları, 23 Ekim pazar günü saat 11:00’den itibaren sıralama turları ve sonrasında yapılan eşleşmelerle pisti dolduran otomobilseverlere heyecan dolu saatler yaşattılar.

İzleyicilerin yarış otomobillerinin sağ koltuğunda drift deneyimi yaşama olanağı da sağlanan organizasyonda, 2016 Ukrayna Drift Şampiyonu Dmitriy Illyuk, 1200 beygir gücündeki otomobili ile ilk kez Türkiye’de piste çıktı.

drift-sampiyonasi
drift-sampiyonasi

20 sporcunun kıyasıya mücadele ettiğii sezon finali, şampiyon pilot ve takımı belirleyeceği için büyük önem taşıyordu. Bu yarış öncesinde, şampiyona liderlik koltuğunda 45 puanla MTG Motorsport’dan Timur Pomak yer alıyordu. JDM Works D’Team takımından Kemal Özhaseki ile TeamArt Dream Drift Team’den Oktay Kabaktaş da 42 puanla onu takip etmekteydi.

 

 

 

23 Ekim 2016 tarihinde yapılan, Sezonun 4. ve son yarışında birinci Dmitriy İllyuk, ikinci Timur Pomak, üçüncü ise Oktay Kabaktaş oldu.

Tüm 2016 drift sezonu boyunca boyunca kazandığı toplam puanlar sonucunda 2016 Türkiye Drift Şampiyonu Timur Pomak oldu.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.