3 Ekranlı Laptop mu ?

3 Ekranlı Laptop mu ?

Razer, öncü olan , çılgın, dışarıda CES icatları arasında sunulan bir üne sahiptir ama sunduğu ürünler piyasaya ya sürülmez yada çok geç girer. Örnek olan  CES 2011’de tanıtılan Razer Switchblade (oyun tableti), 2013’te piyasaya çıktı ve Project Christine (modüler bileşenler ve sıvı soğutmalı özel bir PC sistemi) prototip aşamasının ötesinde gerçekleşmedi.

 

Şimdi şirket, 17 inçlik ekranlar ve 4K paneller içeren üç ekranlı bir dizüstü bilgisayar olan Project Valkyrie’yi sergiliyor.

Aslında çoklu ekran dizüstü bilgisayarlar yeni bir şey değil.  Lenovo firması 2008’de çift ekranlı bir W700ds sergiledi ve bu fikri değerlendiren ilk şirket olmadığını kesin olarak biliyoruz. Ancak Razer, tüm sisteme güç sağlamak için 4K ekranlar, birden fazla 17-inç paneller ve bir GTX 1080 paketiyle bu konuda tüm farkını gösterdi. Bu şekilde 4 K’lık herhangi bir oyununu oynayabilirsiniz, grafiksel olarak; GTX 1080 kadar güçlü, aynı anda 24.9 megapiksel ekranı tek seferde çekebilecek kadar yakın değil. Hala 5760 × 1080 sorun olmayacak ve Razer, tüm sistemin sıra dışı monitör yapılandırmasına rağmen Nvidia’nın G-Sync teknolojisi ile uyumlu olduğunu söylüyor.

 

Her üç ekran da güç tüketimini azaltmak için Sharp’ın IGZO teknolojisini kullanıyor ve sistem ölçekleri 12 kilo olarak belirtiliyor. Bir taraftan, taşınabilir olduğundan daha “taşınabilir”. Ancak diğer taraftan, bu tür bir yapılandırmayı aynı ağırlık sınıfında sunabilen bir masaüstü kullnabilmekteyiz.

YENİ RAZER’İN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Yeni modelin diğer özellikler arasında, Core i7-6700 dört çekirdekli işlemci, 32GB DDR4, düşük profilli bir mekanik klavye, Razer’in Chroma aydınlatma sistemi ve klavyenin yanında oturan bir trackpad (ki bu güne eklenecek kasa yeni özelliği gibi görünüyor) . Pil ömrü konusunda hiçbir bilgi yok; Güç için üç adet 4K ekranla, bu sistemde bir pil koymanın, prizler arasında koşuştuğunuzda birkaç dakika hazırda bekleme süresinin ötesinde mantıklı görünmüyor.

Komik bir özellik Laptopun  bir çeşit aküsü var – ancak masaüstü bilgisayar sistemlerinin genellikle iki saatten fazla dayanmakta zorlandığı göz önüne alındığında, bu şey üzerine iki ekran daha takarak ne kadar zaman kazandıracak .

 

Ayrıca ömrü ve onarımı ile ilgili sorularda var.

Panellerden biri bozulursa kötüleşirse, onları değiştirmek  ne kadar kolay olur?

Razer bu tür bir iş için ne ücret alacak?

 

 

Her şey bir yana, bu tür bir ürün kullanmak isteyecek insanlar olabilir.

Bu tür üç ekranlı bir notebook iş istasyonunun taşınabilirliği ortalama kulenizden daha mobil bir biçimde istenen 3D grafik tasarımcıları veya iş istasyonu kullanıcıları tarafından çok iyi olabilir. Bu niş bir ürün, ancak kullanıcı ihtiyaçlarına hitap eden akıllı niş ürünler, büyük bir çoğunluğa hitap etmeseler bile oldukça popüler olabilir.

Şirket tarihsel olarak iş dünyasından çok tüketicilere odaklandığından ve 4K çevre için çoklu monitör kasası, oyun oynamaktan çok CAD / CAM çalışan insanlara hitap edebilir, tabi Razer bu ürünü piyasaya sürerse.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.