3.Havaalanı ismi anketi

Anket – İstanbul’un yeni 3.Havaalanı hızla yapılırken havalimanı adı da merak konusu oldu. 3. Hava alanına ne isim konulacağı konusunda çeşitli anketler de yapılmakta. Biz de anketleri sevenler için bu konuda bir anket yapmaya karar verdik ve en çok düşünülen isimler olan Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı (Ottoman airport), Recep Tayyip Erdoğan, Oğuz Kağan, Fatih Sultan Mehmet, Vecihi Hürkuş adları arasında seçimi sizlere bıraktık…

3 cü Havaalanı ismi anketi:

 

3 cü Havaalanı resmi adı proje yapımı tamamlandığında belirlenecek olup, sitemizde yeni havalimanına ne ad verileceğine dair ankete katıldığınız için teşekkür ederiz.

Aynı konuda bir başka sitede de oy kullanabilmeniz için linkini veriyoruz (farklı bir sayfada açılacaktır, sitemizden çıkmaktan çekinmeyiniz).

İstanbul’un 3 cü havalimanı hakkında kısa bilgiler :

Üçüncü havaalanı karayolu taşımacalığında Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile entegre edilecek. Raylı sistem, Yüksek Hızlı Tren ile hava alanındaki aktarma istasyonunda sonlanacak. Terminal, raylı sistem ile ile Taksim’e bağlanacak (eski demir yolu hattından geçecek).

Toplu taşıma sayesinde İstanbul’un bütün bölgelerinden havalimanına ulaşım sağlanacak. Taksim ile 3.hava alanı arası yaklaşık ulaşım süresi 15 dakikada olacak.

3 Havalimanı nerede?
3.havaalanı Karadeniz sahiline Terkos gölüne yakın Arnavutköy-Göktürk-Çatalca kavşağında 7700 ha’lık Akpınar ve Yeniköy mahalleleri arasındaki alanda yapılacak.

Tabi önce yukarıdaki ankete katılarak adını seçelim…

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • Yeni Atatürk Hava Limanı

    Üçüncü havalimanı adı çok önemli bence de. Bu ülkede en önemli hizmeti veren, canını ortaya koyan, ülkeyi düşmanlardan temizleyen M.K.Atatürk dışında başka isim tanımıyorum. Zaten Yeşilköy airport yani Atatürk havalimanı kapanacaksa, yerine yapılan yeni havalimanı olan 3.hava alanı da bu adı almaya çoktan hak kazanmıştır. Bu nedenle anket seçenekleri arasındaki Atatürk’ü seçmeyi doğru buluyorum.

  • Yeni hava limanının adı Mustafa Kemal Atatürk hava alanı olsun seçeneğini seçtim ankette…

  • ali

    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..

  • Recep tayip erdogan olsun

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.