Al Di Meola Türkiye’de

Al Di Meola Türkiye’de

Dünyanın en ünlü gitar virtiözlerinden biri olarak kabul edilen Al Di Meola Türkiye’ye geliyor.
Al Di Meaola ne zaman geliyor, konser nerede?
 İtalyan asıllı Amerikalı sanatçı, 15 Kasım 2016 tarihinde Piu Live prodüksiyonuyla  Türkiyeye gelecek olan Al Di Meola  İstanbulda bulunan Zorlu PSM sahnesinde hayranı olan müzik severler ile buluşuyor.

 Al Di Meola,  “Elysium & More” adlı albümü ile mutluluğu yeniden tanımlıyor.

Amerikan Füzyon Cazında ( American Fusion Jazz ) akla gelen ilk isim olan dünyaca ünlü Al Di Meola, gitar ile olan muhteşem iletişimini müzik severlere aktararak ile unutulmaz bir geceye imza atmaya hazırlanıyor.

Al Di Meaola Kimdir?

Yaşamını ilk yıllarında davul çalmayı öğrenen Al Di Meola, 9 yaşında Beatles müziği ile tanıştı. Bu tanışma onun gitara olan aşkının başlangıcı oldu ve çok geçmeden dünyaya adını duyurdu.

Artan Caz olan ilgisinin ardından caz konusunda en büyük okullardan biri olan Berklee Müzik Koleji’ne girdi ve klavyeci Barry Miles’in öncülüğündeki füzyon caz grubu ile çalışmalarının ilk adımlarını atmaya başladı.

Büyük yeteneğinin dünyanın en büyük caz müziği piyanisti olan Chick Corea tarafından keşfedilmesi ile,  Profesyonel müzik kariyerine başladı.

Tabiri cazi ise parmakları patlayana kadar, günde 10 saat gitar çalan Al Di Meola, büyük sükse yapacak olansolo kariyerinin temellerini inşa etmekteydi.

Al Di Meola 1974’te Return to Forever’a katılmasıyla kendi peri masalını oluşturmaktaydı. Ardından 1976’da ilk albümünü çıkardıktan sonra John McLaughlin ve Paco De Lucia  ile bir üçlü oluşturarak Flamenko’nun etkisinin hissedildiği bir albüm çıkardı.

Güney Amerika müziğine olan ilgisi,ünlü tango bestecisi ve Bandoneon ustası olanArjantinli  Astor Piazzolla ile tanışmasından sonra arttı.

1966 yılında, Al Di Meola, Paco De Lucia ve John McLaughlin’le tekrar bir araya geldi ve ‘Guitar Trio’ albümünü çıkardı. Bu albüm günümüzde gitar albüm klasikleri arasında zirvede yer almakta ve günümüzün gelir geçer pop müziği dinleyicilerinin dışında yer alan tüm gerçek sanat aşıklarının müzik arşivinin en değerli yerinde yer almakta.

Guitar Trio Konseri ( Al Di Meola, Paco De Lucia ve John McLaughlin )

 

Elegant Gypsy ve Land of the Midnight Sun  albümleri günümüzde halen hala geniş kitlelerce dinlenen ve tüm zamanların en iyi albümleri arasında gösterilen Al Di Meola, çıkardığı yeni  “Elysium & Morealbümü konseri ile Türkiye’de bulunan hayranlarını kendine bir kez daha hayran bırakmaya hazırlanıyor.

40 senelik  muhteşem müzik kariyeri ile dünyasına adını altın harflerle yazdıran Al Di Meola, 15 Kasım’da Türkyede  Zorlu PSM İstanbul sahnesinde gitar konseri ile herkesi büyüleyecek. Al Di Meola konseri biletlerine Biletix  ( http://www.biletix.com/etkinlik/TLPIC/ISTANBUL/tr ) den ulaşabilirsiniz.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.