Al Pacino Duruşu Her Zaman Yürür

Al Pacino Duruşu Her Zaman Yürür

Al Pacino yani tam adıyla Alfredo James Pacino, bir nesil için hatta tüm nesiller için Baba ( The god Father ) filmindeki Adıyla Michael Carleone olarak bilinir. O zamanlar daha bıyıkları yeni terleyen bu genç adam zamanın Babası oluş ve hem de sinema dünyasına kendini büyük bir sükse ile tanıtmıştı.

Aslında ilk filmi olarak Baba’yı bilsek de ilk filmi 1969 Yılında Ben, Natalie dir. Serpicio ve Yaralı Yüz ( Scare Face ) filimlerinden bildiğimiz, kimi zamana karşımıza Şeytan olarak çıkan (Şeytanın Avukatı /Devils Advocate ) bu süper aktör Her ne kadar şu ana kadarki ilk ve tek Oscar ( Academy Awards ) ödülünü en iyi erkek oyuncu dalında 1992 yılında oynadığı  Kadın Kokusu ( Scent of a Women ) isimli filimle almış olsa da biz erkeklerin çoğunun aklında karizma oscarına her daim sahiptir.

 

Hepimizin aslında aklında olan soruya gerek oynadığı karakterlerde gerekse sergilediği rol yeteneği ile örnek olması gereken bu aktörün canlandırdığı kişilikler bir erkeğin tam anlamı ile ihtiyacıdır.

 

Biraz kendini beğenmişlik;

Biraz kendini beğenmiş oynadığı tüm rollerde soğukkanlı olan Al Pacino bu yönden her erkekte olması gereken bir özelliği temsil eder.

 

Ürken ama asla korkmayan,

Genellikler tüm filimlerin’de bir aksiyon sahnesi olduğunda olan ani hareketten ürker fakat asla korkmaz kendini kaybetmez.

 

Seksi doğal gülüş ve kadınlar üzerindeki etkisinden emin duruş,

Konudan çok bahsetmeye gerek var mı gayet açık her kadına her an her şeyi söyleyebilecek ve her şeyi yapabilecek şekilde duran o karizmatik konuşma ve bakış hepimizin ihtiyacı değil mi ? Ayrıca hangi durumda olursa olsun asla kendinden ödün vermeyen acındırmayan davranış biçimi…

 

Yüksek akıl dolu cümleleri mükemmel akış ile anlatmak ve söyleyebilmek

Al-pacino3

Özellikle kimsenin kolay kolay ikna olamayacağı olumsuzluktaki sözleri olabildiğince basite indirgeyerek sanki gayet doğalmış gibi anlatabilme ve karşısındakini inandırabilme yeteneği; işte alpaçinonun en büyük oyunculuk yeteneklerinden önde geleni ve bizim en sevdiğimiz ama bir türlü tam anlamı ile beceremediğimiz özellik.

Ayrıca bu özelliği küstahça yapılmasına rağmen mükemmel bir biçimde takip eden espri yeteneği.

Biraz delilik,

Bİraz derken lütfen dikkat edin Al Pacino’yu taklit ederseniz Sizi direk olarak kapatırlar, bu özelliği bu kadar yüksek dozajda kullanan ve göze batmayan nadir aktörlerden biridir.

 

 

Yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip olan bir adamın “Elde edemeyeceği kariyer, etkileyemeyeceği kadın yoktur!” düşüncesi bayefendi yazarları olarak hepimizde hakim olup, her ne kadar sadece Kadın kokusu filmi ile oskar almış olsa da Alpacino oynadığı tüm filimlerde bizden bir Oscar‘ı her defasında alıyor.al-pacino-scent-of-a-woman

 

Bu arada hatırlatmak isteriz. Eğer “Baba Serisi ( God Father) , Scare Face,Serpicio, Şeytanın Avukatı,Kadın Kokusu ( Scent of a Women ) filmlerini izlemediyseniz ne sinema hakkında nede oyunculuk hakkında pek bir şey henüz bilmiyorsunuz demektir.

İzleyin dünyayı etkileyecek bir erkek olabilmek konusunda önemli şeyler öğreneceksiniz. Biz hala seyredip seyredip Feyz almaya çalışıyoruz.

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.