Avukatlara Özel Gün

Avukatlara Özel Gün 

Hayatın her alanında yaşayabileceğimiz uyuşmazlıklar ile ilgili ihtiyaç duyduğumuz, hukuk konusunda temsil hakkımızı bir vekaletname ile sunduğumuz avukatların yılda bir kere olmak üzere kutlanan 5 Nisan Avukatlar günü her ne kadar bu özel mesleğin önemini yılda bir bizlere hatırlatıyor olsa da aslında bu meslek çok daha fazla önem verilmesi gereken bir meslektir.

Avukatlar çoğunlukla başımız bir derde girdiğinde veya herhangi bir derdi kendi başımıza sardığımızda bizleri temsil etmesini arzu ettiğimiz insanlar olmasının yanında aslında hayatın her alanında bizlerin ihtiyacı olan bir meslek.

avukatimi-seviyorum
avukatimi-seviyorum

Senelerce akademik eğitim almalarına rağmen bir çok psikolojik engel ile karşılaşan bu değerli mesleğin öncelikle doğru anlaşılması gerekmekte. Her meslek cinsiyet ve ticari diğer konulara verilen önem gibi senenin yalnızca 1 günü  hatırlamak o kadar da doğru değil.

Avukatlık aynen doktorluk mesleği gibi sadece sorun doğduğunda hastalık yaşandığında değil aynı zamanda önceden önlem alabilmek ve yaşam kalitenizin bozulmaması açısından sürekli danışmanlık alınması ve bilgi alışverişinin doğru yapılması gereken bir meslek dalı.

Teknoloji, bilim ve iletişim kanallarının günden güne katlanarak geliştiği günümüzde Avukatlara olan ihtiyaç farkında olmasak da aslında günden güne artmakta. İnsanoğlunun gösterdiği büyük ilerlemeler ile birçok farklı konu doğmakta ve hukuki ihtiyaçlar artmakta.

Buna örnek vermek gerekirse şu anda bu yazıyı okumakta olduğunuz internet platformu ile ilgili bundan 20 yıl öncesine kadar herhangi bir hukuki yönerge olmamakla beraber kanun düzenlemeleri de tabi ki yoktu.

Günümüzde ise bu konu ile ilgili bir çok yeni kanun çıkmakta ve konu ile ilgili uzmanlaşan avukatlar günden güne artmakta ve kendi içerisinde bir nevi genişleme gözlenmektedir.

Avukatlara Özel Gün olarak, 5 Nisan günü sadece 1 cümle ile anılması ise aklı yerinde olan bir çok insan tarafından kabullenilemez bir gerçektir. Kanunlara ulaşabildiğiniz bir çok dijital ve basılı kaynak bulunmasına rağmen amaçları stratejiler geliştirmek kusur oranının artmaması konusunda  kılavuzluk veren avukatlık mesleği aynen doktorluk mesleğindeki önleyici  hekimlik gibi verdiği danışmanlıkla ilerlenecek hem ticari hem de kişisel konularda aslında hayatımızı kolaylaştırmak için varlar.

1969 yılında kutlanması için karar alınması ardından 1987 yılında 5 Nisan da kutlanmasına karar alınan 5 Nisan Avukatlar Günü aslında bir gün değil her an bizlere yol göstermeleri konusunda aklımızda olması gereken bu değerli meslek erbaplarının  gününü bayefendi.com erkek sitesi olarak da kutluyoruz.  

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.