Axis İstanbul AVM Eyüp

Axis İstanbul AVM Eyüp (Bayrampaşa)

İstanbul’da alışveriş Merkezleri (AVM ) açılmaya devam ediyor. Enine büyümeye devam eden İstanbul’da açılan Alışveriş merkezleri içinde yaşayan insanları bünyesine topluyor. Her geçen gün denize doğru taşan ve genişleyen  şehirde önü alınamayan, daha doğrusu alınmak için hiç bir çaba gösterilmeyen şehrin kalabalıklaşması sonucu insanları tek bir alanda toplamayı hedefleyen ve evlerinin tüm ihtiyaçlarını tek bir yere giderek gidermesini sağlamaya çalışan AVM lere yeni bir tanesi daha katılıyor.

Yapılan basın toplantısı ile açılışının 18.05.2016 tarihinde gerçekleşeceği açıklanan ve ayrıntılı bilgi verilen Eyüp ilçesinde açılacak AVM dev yapısı ile büyüleyici görünüyor.

axisistanbul3

Yeni AVM Axis İstanbul  Sur Yapı ve Hayat Yapı ortaklığı ile toplam 325.000 metre kare alan sunuyor olacak. açılışta 135 mağazanın yer alacağı ve bitmesi ile birlikte 170 mağaza ile halka hizmet vereceği söylenen dev yapının bir evin ihtiyacının tamamını karşılayacak şekilde tasarlanmış olması özellikle vurgulanan konulardan biri.

Axis İstanbul AVM Eyüp Nerede ?

Tarihi Yarım adada yer alan Axis İstanbul Alışveriş Merkezi Eyüp İlçesinde, Vatan caddesi ile E-5 karayolunun kesişme noktasında yer almakta ve hem tramvay hem de Metro ile ulaşım açısından çok kolay bir noktada. Bölgede AVM nin kapsama alanına girecek yaklaşık 6.000.000 kişiyi çekeceği öngörülüyor. Ziyaretçilerini yemek,giyim,teknoloji, mobilya sinema ve eğlence merkezleri gibi bir çok konuda hizmet vermeyi planlayan alışveriş merkezi tamamlanması ardından büyük ilgi göreceğe benziyor.

Axis İstanbul AVM de hangi mağazalar var ?

Açılmasının ilk yılında 8 milyonun üzerinde ziyaretçi ve 300 milyon lira ciro elde edilmesi planlanan AVM de De Facto, LC Waikiki, H&M, Mavi Jeans, İpekyol, Adidas, Hotiç, Flo gibi moda ve giyim markalarının yanı sıra Gencallar Departman Mağazası, CarrefourSA Market, TeknoSA Elektronik Market, Cinemaximum sineması , Mac Fit Spor Salonu, E-Bebek bebek mağazası ve Joy Park gibi alışveriş ve eğlence mekanlarının şimdiden yerlerini aldığı gözlemlenmekte.

axisistanbul2

Bir çok dünya çapında mağazaya hizmet vermesi hedeflenen alışveriş merkezinin açılışı ile büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz.

Bayefendi yazarları olarak ortak duygumuz AVM’lerin sadece yapılacak olan alışverişleri toptan çözmek ve sinema için kullanılıyor olması gerekliliği ve açık alanlarda  gezmeyi daha çok tercih edilmesi gerekliliği doğrultusunda. Umarız açık alanlarda daha fazla zaman geçirilecek yapıların oluşturulur.

Harita Bilgisi ;

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.