Baba’nın Değeri

Baba olmak her erkeğin en özel durumudur.
Bir baba çocuk için çok değerlidir.Her ne kadar anne kadar yakın olmasada, baba profili çocuğun ilerleyen yaşlarda sağlıklı bir birey olması yolunda en önemli yapı taşlarından birini oluşturmakta.

Hem kız, hem erkek çocuk için çok önemli olan baba sadece koruyucu, avcı rollerini temsil etmez.

Bunun yanında erkek çocuk için rol model olarak büyüdüğü zaman eşine ve çocuklarına davranış biçimini çok net bir biçimde şekillendirmektedir.

Bu sebeple baba da en az anne kadar çocuk gelişimi konusunda önemlidir bir erkek çocuk için.

Kız çocuklarda seçeceği eş adayından tutun, iş yaşamında ve arkadaşlıklarında bile baba modeli kız çocuk için çok belirleyici bir faktördür.

Baba ve baba adayları dikkatli olmalı!

Dolayısı ile her babanın davranışlarının etkilerinin bilincinde,sorumluluğunun farkında olması gerekmektedir.

Bu konuda çocukların üzerinde tartışılmaz bir etkisi olan annelerinde, baba profili konusunda hassasiyetini en yüksek seviyede tutması gerekmektedir.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • babam

    Babalarının öldüğüne en son erkek çocukları inanırmış…
    Babam bundan 1 ay önce babam vefat etti. Herkes kabullenmek üzere ama ben hala yakınımda hissediyorum. Her an gelecekmiş gibi… Ölümü bana şaka gibi geliyor, kötü bir rüyadaymışım gibi hissediyor ve hala inanamıyorum. Babalarımızın gerçek değerini çocuklarımız olduğunda anlıyoruz bir erkekler. Baba biz erkek evlatları için bir sembol ve bir rol model. Varlığının değerini kaybedince çok daha iyi anlıyoruz ölünce maalesef…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.