Berlin panteri Turgay Şeren hayatını kaybetti

Berlin panteri Turgay Şeren hayatını kaybetti.

Uzun süredir rahatsızlığı devam eden Turgay Şeren tedavi gördüğü hadtanede bu sabah (07.07.2016)  hayatını kaybetti.

Türkiye milli takım kalecisi ve Galatasaray’ın efsane kalecisi Turgay Şeren uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü. 84 yaşında vefat eden efsane kaleci 1951 yılında Berlin’de Batı Almanya ile yapılan milli karşılaşmada yaptığı kurtarışlarla Berlin panteri lakabını almıştı.

Turgay Şeren kimdir?

Turgay Şeren Ankara Keçiören’de 15 Mayıs 1932 de dünyaya gelmiştir. Henüz 17 yaşındayken altyapısında yetiştiği Galatasaray Futbol Kulübü’nün a takımında yer alan Şeren futbol hayatını Türkiye’de sadece Galatasaray’da oynayarak tamamlamıştır.

Galatasaray’da 405 resmi maça çıkan Turgay Şeren futbol hayatını bitirdiğinde Galatasaray kulüp tarihinin en fazla forma giyen oyuncusuydu.

Aktif futbolculuk hayatı bitmesinin ardından teknik direktörlük spor yazarlığı televizyonda spor yorumculuğu gibi bir çok farklı yönden futbolun içerisinde bulunan Şeren uzun süredir sağlık sorunları ile mücadele etmekteydi.


Son zamanlarında birçok farklı takımın oyuncuları yöneticileri tarafından ziyaret edilen Şeren saygı ve sevgi gören bir futbol insanıydı.

Bayefendi olarak Türk futbolunun başı sağolsun diyoruz ve sevenlerine sabır diliyoruz.


Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.