Beşiktaş, Galatasaray derbisinde deplasman yasağı var mı ?

Beşiktaş, Galatasaray derbisinde deplasman yasağı var mı ?

 

Yıllardır süren ve özellikle büyük şehir takımlarının birbirleri ile yaptıkları maçlarda geçerli olan deplasman takımı seyircilerinin sahaya girip takımlarının maçlarını seyretmeleri ve takımlarına destek olmalarına engel olan deplasman yasağı sonunda kalktı.

Deplasman yasağı kalktı !

Hafta sonu Vodafone Arena stadında oynanacak olan, Beşiktaş ve Galatasaray futbol takımları arasındaki derbi maçı  öncesinde deplasman yasağı resmi olarak kalktığı açıklandı. İl güvenlik kurulu cumartesi günü oynanacak Galatasaray Beşiktaş maçını seyircilerinde izleyebileceğine karar verdi. Böylece uzun bir aradan sonra tribünler tekrar bu dev derbi maçında dolacak…bu karar sonrasın da artık 4 büyükler arasında yapılacak derbi maçlarında deplasman takım seyircileri de yerini alabilecek.

Deplasman takımına verilecek olan bilet sayıları ise ev sahibi kulüp tarafından açıklanacak.

Bu kararın Türk futbolunda boş kalan tribünleri yeniden canlandırmasını ve hoş olmayan şidet olaylarının yaşanmamasını ümit ediyoruz.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.