Bir Ayı ile Mücadele Etmek

Bir Ayı ile Mücadele Etmek

Yakın zamanda beyaz perdede Leonardo di Caprio tarafından hayatımızda yeniden hatırladığımız doğanın mucizelerinden biri olan vahşi hayvanları ile mücadele durumu etkileyici sahneleri ile The Reverant (Diriliş) filmi ile birlikte tekrar gündemimize oturdu.

Her ne kadar biz bayefendi sitesi yazarları insanların yırtıcı hayvanların en tehlikelilerinden daha da tehlikeli olduğunu biliyor ve savunuyor olsak da, The Reverant Sinema Filmi ile birlikte böyle bir durumda kalırsak ne yapmalıyız sorusunu yeniden gündemimize getirdi.

Bir ayı İle Mücadele etmek konusunda bu dev hayvan ile karşı karşıya geldiğimizde, açıkça itiraf etmek gerekirse biz bayefendi.com  yazarları olarak muhtemelen uzun zamandır yapmadığımız bir şey olan altımızı dolduracağımız konusunda hem fikir olduk.

Her ne olursa olsun doğa şartları ile başa çıkabilmenin kaidelerinden biri olan Ayı ile mücadele her erkeğin en azından taslak bilgi olarak bilmesi gerekenler listesinde yer almakta. Bu konu ile ilgili bir çok söylenti olmasına rağmen bizler aşağıdaki linkte sizlerle ayı saldırıları ile ilgili bir kaç link paylaşmaktayız.

https://youtu.be/VYEeBujKmQc

 

Filmlerde gerçekleşen ayı saldırısından kurtulma durumu öyle o kadar da kolay olmamakta ve çoğunlukla ölümle sonuçlanmakta. 

Az önce belirttiğimiz gibi ne kadar delikanlı erkekler olduğumuzu iddia etsek de Bayefendi yazarları olarak donup kalacağımız, dua etmeye başlayacağımız ve kolay bir av olacağımız doğrultusunda ki düşüncemiz devam etmekte. 🙂

 

Tavsiye; Ne yaparsanız Yapın koşarak kaçmaya çalışmayı ve ağaca tırmanmanın bir çözüm olduğunu düşünmeyin. Unutmayı ayılark hem çok hızlı hem de çok uzun mesafe koşabiliyor bunun yanı sıra ağaca tırmanabiliyor. Suya kaçmak gibi bir fikriniz varsa aynı zamanda ayılar yüzebiliyor. Yere yatarsanız da The Reverant filmindeki gibi paralanabilirsiniz. Bir ihtimal altınızı doldurmanız dolayısı ile çıkan kokudan kaçma ihtimali de var tabi. 

 

Adam olmak için gereken diğer özellikler

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.