Boyunda Kravatı Bağlama

Boyunda Kravatı Bağlama 

 

Seçkin görünmek isteyen elegan erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı kravattır.

Takım elbiseniz ile bir davete gittiniz kravatınızı zaten evde bağladın fakat dans etmekten yada fazla hareketlilikten her nasıl olduysa kravatınızın bağı bozuldu ve düzeltmeniz gerekmekte. Tuvalete de gidemiyorsunuz

Genelde biz erkekler kravatımızı eşlerimize sevgililerimize bağlatırız. Bu hem bir iletişim yöntemi hem de hanımları çok mutlu eden bir aktivitedir.

Kravatı bağlamak için her zaman yanımızda bir bayan olmayabilir yada topluluk içerisinde etrafınızdaki kadınlara kravatınızı bağlatmak istemeyebilirsiniz ( Biz de tavsiye etmiyoruz ). Erkek arkadaşlarınızdan yardım istemeniz ve bir erkeğin diğer bir erkeğin kravatını bağlıyor olmasının çevrede oluşturma ihtimali olan istemediğiniz söylentilere yol açması sizi tedirgin edebilir. Dizinizi kullanarak kravat bağlama hem hoş bir görüntü değil hemde dengede kalabilmek konusunda yarattığı zorluk nedeni ile pek de ideal bir çözüm değildir.

Dolayısı ile modern erkeğin vazgeçilmez yeteneklerinden biri boyunda kravat bağlamaktır.

Boynunuzda kravat bağlamak o kadar da zor bir şey değildir aslında bir kaç denemenin ardından eliniz alışır ve rahatlıkla alışkanlığınız haline gelebilir.

Boyunda Kravatı Bağlama Nasıl Yapılır ?

Kravat nasıl bağlanır sorusunu aşağıdaki görsel ve anlatımla bir kaç adımda cevaplıyoruz.

Kravat Nasıl Bağlanır ! 

1- Kravatı ön yüzü açıkta kalacak ( ileriye bakacak, arkası vücudunuza değecek)  şekilde boynunuza sarın. Öne gelecek olan yüzünü şekil 1 de ki gibi daha uzun tutmalısınız.

2-Kravatın kalın( Görünecek tarafı) tarafını ince tarafın üstüne gelecek şekilde görsel 2 şekildeki gibi getirin.

3-Ardından kravatın uzun tarafını kısa tarafın arkasından sarın

4-önden de bir tur daha attırın

5- Ardından boyunu içinden aşağıdan yukarıya doğru geçirin

6-Üstte yer alan son sarımın içerisinden yukarıdan aşağıya doğru geçirin

7- İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aşağıya doğru çekmeye devam edin, kravat boğumunuzun şeklini ayarlamayı unutmayın.

Not: Kravatınızın sıkılığını altta yer alan ucundan ayarlayabilirsiniz.

 

boyundakravatbağlama1

 

Kravatınızı boynunuzda bağlamak Elegan bir erkeğin bilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir, Bunu unutmayın.Ayrıca üzerimize giydiğimiz kıyafetler ve kullanmakta olduğumuz aksesuarlar konusunda her zaman ve her ortamda, düzenli görünen giyim şekliniz kadınlar için olabildiğince çekici olmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Sizlere Kravat bağlamanın nasıl olması gerektiği konusunda verdiğimiz bu küçük bilginin faydalı olması dileğiyle aşağıda aynı bağlama tekniğinin 1 video görselini de paylaşıyoruz.

Boyunda kravat bağlama Video örneği

 

 

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.