Bülent Tezcan Saldırıya uğradı

CHP milletvekili Bülent Tezcan Aydın’da silahlı saldırıya uğrayarak ayağından yaralandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın’da Cumhuriyet kutlamalarının ardından gittiği bir balık restoranında silahlı saldırıya uğradı. Bülent Tezcan’ın ayağından vurulduğu belirtildi. Bülent Tezcan’ın sağlık durumu iyi.

Saldırıyı kim ve neden yaptı?
Silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin Yaralama suçundan sabıkası olan Alparslan Sargın olduğu, olaydan sonra arkadaşı Fatih Y. ile birlikte kaçtığı ancak polis tarafından yakalandığı bildirildi.

İddiaya göre; Saldırganın saldırma nedeni, CHP’nin PKK ve HDP’ye karşı tavır almaması olarak düşünülüyor.

Saldırganlar ilk sorgusunda, CHP Genel Başkanı Bülent Tezcan’ı HDP Kongresinde PKK marşında saygı duruşunda bulunduğu için vurduğunu söyledi.
ADÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan Tezcan’ın başında Vali Ömer Faruk Koçak, BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu, ADÜ Rektörü Cavit Bircan ve Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan bekliyor.
 

Bülent Tezcan kimdir?

Doğum tarihi: 18 Mayıs 1965

Doğduğu yer:  Samsun Havza

Ailesi: Babasının adı Ferhat, annesinin adı Hanım’dır.

Mezun olduğu fakülte: 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Mesleği: Aydın Kuşadası’nda serbest avukatlık.

Hayatı: Birçok demokratik kitle örgütünde üye ve yönetici pozisyonunda çalıştı. Kuşadası CHP İlçe Başkanlığı ve iki dönem Aydın İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. 24.25 ve 26. Dönemde CHP Aydın Milletvekili seçildi. 2012 yılından itibaren Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • CHP-Lİ

    Büyük geçmiş olsun. Bülent Tezcan CHP için çok değerli bir isim. Hayati tehlikesi olmaması iyi ama bu ülkede bir milletvekiline nasıl saldırı düzenleyebiliyorlar ki. Hoş onun korumaları yok ki… Acil şifalar sayın Bülent Tezcan. Saldırıyı yapan her kim ve her ne amaçla yaparsa yapsın, kınıyorum.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.