Dansın Kadın Üzerindeki Etkisi

Dansın Kadın Üzerindeki Etkisi

Dans etmek, atalarımızın sporu olmasa da günümüzde gerek tek başına gerekse çift olarak yapıldığında önemli bir iletişim yöntemidir.

Genellikle kişinin iç dünyasına hitap eden şarkılar eşliğinde erkek yada kadın fark etmez vücudunun belirli bir bütünlük olarak müziğe uyumlu şekilde, farklı hareketler yapması olarak özetlenebilecek olan dans etme eylemi günümüzde bir çok farklı ve zengin dans türleri ile yaygınlaşarak çoğalmakta.

Genelde erkeklerin çekindikleri ve masküler görüntülerini bozarak feminen ( kadınsı ) olarak görebildikleri bu eylem, doğru şekilde icra edildiğinde ( sunulduğunda) hem kadınlar hem de çevredeki tüm insanlar tarafından beğeni toplamanın yanı sıra aynı zamanda seksüel anlamda olabildiğince çekici kılmakta.

 

Dans etmek doğru şekilde gerçekleştirildiğinde çekici olabildiği gibi, uyumsuz ve kişinin beden formuna uygun olmayacak şekilde gerçekleştirildiğinde dışarıdan komik görünebilmekte ve itici olabilmekte. Günümüzde açılan dans kursları farklı danslar konusunda bireyleri eğitmenin yanı sıra gerçekleştirilen dans geceleri, milongalar aracılığı ile aynı zamanda farklı bir sosyal alan yaratarak kişilerin farklı yönlerde sosyalleşebilmeleri konusunda değişik bir pencere açmakta.

Çift olmayan insanların karşı cinsle yani erkeği ele alırsak bir kadınla yakın temasta bulunması yoluyla aynı zamanda öz-güven diye adlandırılan kişinin kendine olan güvenini pekiştirmekle beraber aynı zamanda kadını sadece bir cinsel obje olarak görmemek konusunda ve kadınlarla doğru iletişim konusunda bu kurslar ve sosyal etkinlikler aracılığı ile kişinin öz gelişimine de katkı sağlamakta.

Çift olan insanlar arasında birlikte eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilen bu aktivite aynı zamanda kişilerin iletişimini ve uyumunu güçlendirmenin yanı sıra birlikte yapılan eğlenceli bir eylem olarak öne çıkmakta.

Bir erkeğin muhakkak en az 1 dans türünü yapmayı bilmesi gerektiğini düşünerek bu yazımızı yazmaya yola koyulduk ve karşı cinsimiz olan kadınların en çekici bulduğu dansları sizler ile paylaşmak istedik. Şimdi kadınların hoşlandığı dansların bazılarını sizler le paylaşmak istiyoruz.

Hangi Danslar Kadınlar üzerine daha etkili ?

Genelde bir eşin eşlik ettiği latin dansları hem kadın hem de erkek üzerinde çok etkili olup. Eşinizle sevgilinizle veya tanımadığınız bayanlarla gerçekleştirebileceğiniz ve muhakkak bir erkeğin en az birini bilmesi gereken dans türleridir.

 

Latin dansları Nelerdir ?

Tango: Arjantin kökenli olan tango kadın ve erkeğin birbirlerine olabildiğince yakın olarak gerçekleştirdiği çok yaygın ve danslar arasında öğrenilmesi gereken danslardan biridir. Modası asla geçmez ve hangi yaşta olursanız olun Tango yapan bir erkek bütün kadınların ilgi alanı içerisinde yer alır. Tango her farklı metronom ( zaman )  müzik ile icra edilebilmekte fakat en çok Arjantin müzikleri eşliğinde kareografi olarak sunulabilmektedir. Tango Erkek olaran  dansçının Lead ettiği ( yönlendirdiği ), Kadınınn ise Follower olarak yani takipçi olarak icra ettiği bir danstır. Basit adımlar ile dans etme aşamasına gelmek 2-3 ayda gerçekleşmekle birlikte Tangoyu tam anlamı ile yapabilmek kişinin kendine ait bir tekniği olması ile gerçekleşebilmektedir ve bu tekniğin oluşması 1 seneyi geçmektedir. Fakat başladığınız anda Tango yapmak vazgeçilmez bir tutku haline dönüşmekte ve sosyalleşme konusunda muhteşem bir olanak sunmaktadır.

 

 

Salsa : Latin dansları arasında hızlı türler arasında yer almaktadır. Kadın ve erkek olmak üzere çift olarak dans edilmektedir. Olabildiğince ritmik bir danstır ve iyi bir kondisyona sahip olmak gerekir.

Çiftler dansın tamamında birbirlerine bağlı olarak dans etmeyebilir fakat farklı figürler yapsalar bile hem müzik hemde birbirleri ile uyum içerisindelerdir.

 

 

Rumba : Çok seksi bir dans olma özelliği ile öne çıkan rumba yine erkek ve kadın olmak üzere çift olarak yapılmaktadır.

 

Bachata : Lambada şarkısı ile gördüğümüz etkinin en çok gözlemlendiği bachata dansı olabildiğince seksi latin danslarından biridir.

Kizomba: Son yıllarda en öne çıkan Latin menşeili danslardan biri olan kizomba biraz Tango biraz Bachata figür kırıntıları taşımakla beraber kadının kalça figürleri ile renklendirdiği çift danslarından günümüzün favori danslarından.

Kizomba Dansı nasıl yapılıyor

 

Yukarıda ele aldığımız bizce bir erkeğin mutlaka bilmesi gereken danslar arasında bizim favorimiz başta Tango ardından da günümüzde popüler olan Kizomba.

Sakın başlamaktan çekinmeyin iyi bir dans kursunda olabildiğince eğlencel gerek çift gerekse yalnız başınıza bu dansları öğrenirken hem çok eğlenecek hem sosyalleşecek hem de kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Günümüzde Youtube gibi internet kanallarında yer alan dans eğitimleri ile evinizde de kendinizi geliştirerek çok daha kısa zamanda kendinizi iyi bir dansçı haline getirmeniz de gayet kolay.

Aynı zamanda kendinizi güzel dans edebilen bir erkek olarak çevrenizdeki bayanlara ve diğer insanlara çok daha rahat ifade edebiliyor olacaksınız.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.