DİYARBAKIR BAĞLAR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EK BİNASINDA PATLAMA

DİYARBAKIR BAĞLAR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EK BİNASINDA PATLAMA

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün Bağlar ilçesinde bulunan ek binası yakınlarında bombalı terör saldırısı gerçekleşti.

Bomba yüklü araçla yapıldığı düşünülen ve incelemelerin devam ettiği saldırıda, ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybederken 30’dan fazla kişi de yaralandı. RTÜK saldırıya ilişkin geçici yayın yasağı getirdi.

Diyarbakır‘ın merkez Bağlar ilçesinde patlamameydana geldi.

Olay, 08.00 sıralarında merkez Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde bulunan ve içerisinde Terörle Mücadele ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün olduğu Eski Emniyet Müdürlüğü‘nde meydana geldi.

Emniyet binasına bombalı saldırı yapılırken, saldırının ardından çatışma çıktı.

PATLAMA ARDINDAN ÇATIŞMA

Gerçekleşen patlamanın ardından ara sokaklarda polis ile terörör örgütü mensupları arasında çatışma meydana geldiği bilgisi geldi.

Ölü ve yaralı sayısı henüz net değil.

Patlama gerçekleşen bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, ilk belirlemeye göre şu ana kadar 1 kişinin öldüğü, 30’dan fazla kişi de yaralandığı bilgisi verildi. patlamanın gerçekleştiği bölge yakınında yer alan binalarda büyük hasar meydana geldi.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İLE SALDIRI YAPILDIĞI KONUSU ARAŞTIRILIYOR

İlk bilgilere göre, emniyet binasını çevreleyen duvarın dibine bir araç bırakıldığı ve bu aracın bomba yüklü olduğu bilgisi geldi. Saldırının bu şekilde gerçekleştirildiği tezi üzerinde duruluyor. Bunun yanı sıra, söz konusu aracın bırakıldığı düşünülen yerde geniş bir çukur oluştu.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada  saldırının bomba yüklü araç ile gerçekleştirildiği değerlendirme altında olduğu belirtildi.

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.