Doktor Vecihi

Doktor Vecihi lakabı takılan Dr.Levent Ceylan, kendi hava taşıtı gyrocopter ile uçma hayalini gerçekleştirdi.

Denizli Servergazi Devlet Hastanesinde çalışan Çocuk doktoru Dr. Levent Ceylan, gyrocopter pilotluğunu mesaiden kalan zamanlarda yapıyor.

Kendi ürettiği “gyrocopter” adlı hava aracını arabasının arkasına takan Dr.Vecihi,  aracın ayarlarını yaptıktan sonra uçuşa başlıyor. “Levye” dediği dümenle araca gaz verip keserek irtifa kontrolü yapıyor.

Tutkusunu AA haber ajansını muhabirine anlatan doktor vecihi lakaplı Dr.Levent Ceylan;

“Model uçaklarla uğraşıp, Pilot olmak isterken kaderin kendisini doktor yaptığını, üniversite döneminde THK (Türk Hava Kurumu) model uçak kurslarına gittiğini, fakülte bittikten sonra uçabilecek bir araç yapıp yapamayacağını araştırmaya başladığını, diğer yandan yamaç paraşütü ve motorlu paraşütte uzmanlaştığını, 2001 senesinde icadı olan aracını tamamlayarak ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini, çevresindekilerin kendi yaptığı bir hava aracıyla uçmasını bazen korkuyla bazen de mucit Doktor Vecihi esprisi ile karşılıyor” diyor.

Bu yazımız AA ajansının ilgili röportajından atfedilmiş olup, insanın azmettiği takdirde hayal ettiği her şeyi gerçekleştirebilmesine harika bir örnek oluşturuyor.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.