Dünyada en çok tercih edilen spor araba

Dünyada En çok tercih edilen spor araba hangisi diye merak edenler için yapılan bir araştırmada, 2016 yılında dünyada en çok satan spor otomobil Ford Mustang olarak belirlendi.

Araştırma kuruluşu IHS Markit global otomotiv tescil verilerine göre dünyanın en çok satılan spor otomobili Ford Mustang.

Ford firmasından yapılan açıklamaya göre, Mustang, dünyanın önde gelen otomotiv araştırma kuruluşlarından IHS Markit’ tarafından yayınlanan global otomotiv tescil verilerine göre 2016 senesinde tüm dünyada 150.000’den fazla satarak dünyanın en çok tercih edilen spor arabası oldu.

ford-mustang
ford-mustang

Son 50 yıldır ABD’de en çok satan spor araba ünvanına sahip olan Ford Mustang, ününü  dünya şampiyonluğu ile tescilledi.

Ford Mustang’in Avrupa’da ve diğer ülkelerde artan popülerliğiyle beraber tüm dünya genelindeki satışları 2016 yılında bir önceki seneye oranla % 6 artış gösterdi.

Amerika dışındaki pazarlarda da 45 bin adet satışla % 101 arttı. Ford Mustang, Fransa, İsveç, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Finlandiya ve Yunanistan başta olmak üzere Avrupa otomobil piyasalarında da en çok satan spor araba oldu.

ford-mustang-ic-mekan
ford-mustang-ic-mekan

Not: Ford Mustang Türkçe nasıl okunur? Ford masteng.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.