Dürüst Erkek Çekicidir

Dürüstlük günümüzde pek makbul bir meziyet olarak görülmemesine rağmen aslında Erkekleri Çekici kılan bir meziyettir.

 

Dürüstlük Nedir ?

Dürüstlük günümüzde boş-boğazlık olarak algılanmaktadır. Dürüstlüğün her şeye cevap vermek olarak algılanması çok da doğru bir bakış açısı değil.

Neden diye sorarsanız; Önce dürüstlük kavramını biraz incelememiz gerekmektedir. Dürüstlük gerektiği yerde gerektiği gibi davranılması durumunda doğru olanı savunup bildiği doğruyu söylemektir aslında. Kişinin bildiği bir doğruyu yanlış bir zamanda söylemesi aslında o kişiyi dürüst değil boşboğaz, işgüzar kılar.

Bir adamın Cenazesinde bir eşe yada çocuğa babasının aslında ne kadar zampara veya iş hayatında ne kadar 3 kağıtçı  olduğunu söylemek dürüstlükten ziyade daha çok patavatsızlık ve bir çıkarım gözetmek anlamına gelmektedir.

Doğruyu söyleyen 9 köyden kovulmalı mı ?

Burada hassas olan nokta Doğru söyleyenin bir köyden kovulması değil. Çünkü doğru olan kişi de zaten kendisini kovacak olan 9 köyü önemsemez. Hatta kendisini o 9 köyden kovarak hayatındaki gereksiz köylerin 9 unu da elemiş olur.

Önemli olanın niyet olduğunu unutmamalı.

 

Erkek, kadın ilişkilerinde doğruluk nasıl değerlendirilmeli ?

Bir kere öncelikle doğruluk bekleyen tarafın ne beklediği ile çok ilişkili olan bu durum. Kişinin doğru olanı nasıl aktardığı ve ne şekilde bir sonuca ulaşılmak istendiği ile direk olarak ilişkili.

Bir kadın, bir adama veya bir adam, bir kadına önce yaşadığı ilişkiler ile ilgili sorular soruyorsa bir kere bu konuda ciddi bir SİLAHA KURŞUN TOPLAMA durumu söz konusudur. Yani bu soruyu kim bütün ayrıntıları ile öğrenme arzusunda olarak soruyorsa kadın yada erkek hiç fark etmez o kişi karşısındakine karşı kullanabileceği ve kendisini doldurabileceği envanterleri oluşturmaktadır ve ne yazık ki ilişkilerde olmaması gereken planlar yapılmaya başlamıştır.

Dolayısı ile öncelikle dürüst olmaya gayret edin fakat hiçbir şekilde bir erkek olarak karşınızdaki kadın bu tarz sorular soruyorsa açık açık tüm geçmişinizi anlatmamaya gayret edin. Öncelikle geçmiş sevgililik hayatınızda yaşadıklarınızın karşınızdaki kadın ile özel ilişkiniz olduğunu unutmayın. Hatta aynen bu şekilde karşınızda size bu soruyu soran kadına söylerseniz, eğer Karşınızdaki kadın gerçekten iyi niyetli ve saygıdeğer bir insansa tekrar sizlere aynı şekilde yaklaşmaz. Hatta size çok daha fazla saygı duyar.

NOT: eSKİ CİNSEL YAŞAMINIZDAN KESİNLKLE BAHSETMEYİN

Eski sevgilimden bahsedersem, ne olur?

  • Eski ilişkilerinizden bahsederseniz öncelikle aranızdaki özel kavramını kırmış olursunuz yani birbirinizin sınırlarına olabildiğince girmeye başlarsınız.
  • Her kavganızda size daha önceki ilişkilerinizde yaşadıklarınıza benzer durumlardan bahsedilir.
  • Daha önce size yapılan kötü davranış biçiminden duyduğunuz rahatsızlık veya mutluluğu bilerek oradan yaralama çalışması çok doğal olur.

Birşeyden bahsetmemek dürüst davranmamak değildir bunu asla unutmayın.

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • bir kadın

    Benim çok yakışıklı bir erkek arkadaşım vardı. Fakat o kadar yalancı bir insandı ki gına geldi ayrıldım. Şimdiki sevgilim yakışıklı sayılmaz ama tam bir çekici erkek. Bunun en önemli nedeni adam gibi adam olması yani dürüst olması. Sanırım bir kadınlar başlarda yakışıklı ve aksiyonlu tiplere hayran olma hastalığına sahibiz. Biraz tecrübe edinince neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğreniyoruz ve doğru erkeği seçme yolunda yazınızda belirttiğiniz yola giriyoruz. Bu da biz kadınların zaafı sanırım. Öğrendiğim en iyi şey: Erkekte karektere bakılır, tipe değil… Tabi görünüm berbat olmasın yeter…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.