Erkek Giyiminde İndirime Dikkat !

Erkek Giyiminde İndirime Dikkat 

Biz erkekler günümüz dünyasında farklı moda trendlerini takip etmekle beraber giydiğimiz kıyafetlerin şıklığının yanı sıra kalitesine de önem vermekteyiz.

Bayanların giyim konusunda çok fazla alternatifi ve fiyat seçeneği olmakla beraber biz erkekler için aynı durum pek de söz konusu değil. Bizlerin hem kaliteli hem de ucuz giyinebilme seçeneği ne yazık ki pek de mümkün olmamakta.

Bunun nedenlerinden biri erkeklerin kıyafet seçimi konusunda kadınlara nazaran biraz daha tutucu olmaları. Erkekler bir kıyafete belli bir bedel ödeyerek alıp sadece kravat değişiklikleri veya farklı gömlekler ile giyebilirken. Kadınlar çok daha seçenekli biçimde birden fazla kıyafet alabilmekte ve bunların çok az bir kısmını tekrar tekrar giyebilmekte.

Firmalar bu durumun tabi ki farkında hatta giyim sektörü dinamiklerini, tamamı ile bu alım potansiyeli üzerinde stratejiler geliştirmekte.

Bu konuda he şık hem kaliteli hemde ucuz giyinebilmek mümkün.Kaliteli firmaların indirimlerini takip ederek hem istediğiniz gibi giyinebilir hem de az maliyetlerle daha fazla kıyafet sahibi olma veya daha az maliyetlerle hayatınızı kolaylaştırmanız mümkün.

 

indirimgiyim2

 

Erkek Giyiminde İndirime Dikkat etmeniz gereken bir kaç konu söz konusu. Firmalar %70, %50, &30 indirim gibi ibareler ile sizleri alışverişe teşvik etmekte veya 2 ürün alana 3. ürün bedava, 2. üründe %50 indirim gibi sloganlar kullanmakta.

Burada akıllara gelmesi gereken en belirgin soru şu olmalı ; Eğer bir firma outlet, geçmiş sezon, defolu yada bedensiz gibi bilgiler vermiyorsa neden bir ürünü normal fiyatının bu kadar altına satabilmekte ?

Bilinmesi gereken şey şu giyim ile ilgili çalışan firmalar da tabii ki tüm işletmeler gibi kar amacı gütmekte. Fakat bir ürün 1000 TL iken %70 indirim uygulanıp  300 TL ye satılabiliyorsa nasıl bir karlılık söz konusu ki halen bu işletmeler varlıklarını nasıl sürdürebilmekte.

Evet bu firmalar arasında zaten ürünün o kadar değeri olmayanlar ve zaten asıl fiyatına indirim vaadi ile dönenler mevcut.

Fakat bizim söz konusu konumuz bunlar üzerine değil. Bu firmaların bazıları %70, %50 gibi yüksek indirim oranlarını sezon değişimi nedeni ile stokları boşaltmak için yapmakta.

ERKEK GİYİM FİRMALARI NEDEN İNDİRİM YAPIYOR ?

1- Bu giysileri depolara göndermek zorunda kalarak stok maliyetlerine katlanmak zorunda kalacak.

2- Kıyafetler satılmadığından dolayı yeni ürünler için öz kaynaklarından ödeme yaparak yeni ürünlerin ham maddelerini alacaklar

3- Aynı zamanda bu giyim malzemeleri bir sonraki sene reyonlarda geçmiş sezon ürünleri, modası eski ürünler olarak zaten indirimli fiyatlardan yer alacak.

Dolayısı ile Özellikle büyük firmalar bazen zararına dahi olsa büyük indirimler yaparak stok maliyetinden kurtuluyor, yeni kumaş gibi ham maddeler için para topluyor ve yeni sezon ürünler için reyonlarında yer açıyorlar.

 

Eğer şık ve ucuz giyinmek istiyorsanız ve çok da moda ile değişen bir zevkiniz yoksa büyük giyim firmalarının indirimlerini takip ederek sizde şık bir erkek olabilirsiniz.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.