Erkek Kadını Severse

Erkek Kadını Serverse konusu daha çok bir erkeğin kadını severse değil bir insan başka bir insanı severse olarak değerlendirilebilir.

 

Sevgi Nedir?

Sevgi genel anlamı ile erkek veya kadın olarak değerlendirmemek gerekir.

Sevgi genel bir kavram olmakla beraber, aslında çok temel bir bakış açısı ile insanı tanımak olarak değerlendirilebilir.

Tanımamak her hali ile bilmeden, sevginin gerçekliğini inkar etmek demektir.

Biraz açmak gerekirse bir insanın her halini, öfkesini,kontrolü kaybetmesini, en sağlıksız düşünce anlarını bilmeden sevdiğini iddia etmek aslında kendini inkar etmek demektir.

İnsanlar en çok bu noktada takılmaktadır. Özellikle kadın erkek ilişkilerinde en çok söz edilen konular “Böyle yapıyor ama ben onu hiç böyle hayal etmemiştim, hiç  böyle olduğunu bilmiyordum, kötü yada bana uygun değil gibi ” cümlelerdir.

Burada aslında anlatılan şu dur “BENİM OLMASINI İSTEDİĞİM GİBİ DEĞİL”.

Bu cümleyi olduğu gibi kabul etmek gerekir. Kısaca aslında siz karşınızdakini sevmiyor, ya hormonlarınızın esiri olmuşsunuz ya da ihtiyacınız olan ilgi görme arzunu bir insan üzerine yıkarak ilgi görme ihtiyacınızı gideriyorsunuz demektir.

 

Karşı cinsiniz bir kadınsa ve eğer onu gerçekten olduğu gibi kabul ediyor ve sevdiğinizi iddia ediyorsanız, onun mutlu olmasını istersiniz ve bu konunun karşısında olan muhatap olanı sevdiğini söylediği insan siz değilseniz bu durumu kabullenebilmek gerçek sevgiyi ifade eder.

Ama eğer siz “Bana ne ! benim olmayacaksa kimse ile mutlu olamaz” duygusu içerisinde iseniz bu durumda aslında cümleyi kuran siz değil zayıf düşmüş egonuzdur. Aslında sevmiyorsunuzdur.

Sizi mutlu eden duygu karşınızdaki ile bağımlı değilse size gerçekten onu sevdiğinizi söyleyebiliriz.

Değiştirmemeye çalışmak, sizinle bağımlı olmadan olduğu gibi kabul ederek yaşamaya devam etmek gerçek sevginin göstergesidir.

Size önemli bir öneri Erkek, Kadını severse konu başlığında cinsiyete önem vermeden insan, insanı severse başlığı altında görüp bir ağaca baktığınızda ona karşı duyduğunuz sevgiden örnek almanızdır. Ağaca biraz daha yeşil olsaydı, azcık daha uzun olsaydı, biraz daha kalın gövdesi olsaydı, bana biraz daha fazla eğimli olsaydı ben nereye gitsem oraya dönseydi diye bakarak sevmezsiniz. Bir hayvanı sevdiğinizde onun agresifleşebileceğini, uçup gidebileceğini, başka bir insana daha fazla ilgi duyabileceğini, size yaklaşmayacağını bilerek seversiniz. O ağacı, o canlıyı olduğu gibi sever ve kabul edersiniz.

İşte bakış açısı olarak bir insanı sevdiğini iddia etmek de aynen bu şekilde değerlendirilmelidir.

 

Gerçek sevgi karşınızdaki insanı olduğu gibi tanımak, kabullenmektir.

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.