Erkek kadınla arkadaş olur mu ?

Erkek kadınla arkadaş olur mu ?

Erkekler ile kadınlar arasındaki ilişkilerde en büyük sorunlardan biri,erkekse kadın arkadaş, kadınsa erkek arkadaştır.

Bu arkadaşlıktan bahsederken eski erkek sevgili eski kız sevgililerden bahsetmiyoruz, konumuz normal erkek arkadaş.

Çevremizde gözlemlediğimiz en büyük kıskançlık sebeplerden biri olan eski erkek arkadaş konusunda değinirken öncrlikli olan arkadaşlık terimi ile Güven kelimeidir.

Günümüzde çoğu insanın karşısındaki insana güven konusunda problemi söz konusu. Öyle ki bu konu arkadaş kelimesini bile çok yanlış noktalara sürükleyebiliyor.

Erkek kadınla arkadaş olur mu? Olur.

Eskilerden gelen bir söz olan “Ateş ile Barut bir arada Durmaz” sözü günümüzde gerçekliğini kaybetmekle birlikte, Bu düşüncelerin aslında ilkel cinsel dürtülerle söylenmekte olduğunu net bir biçimde günümüzde biliyoruz.
Nihayetinde arkadaş denilen kavramın, aralarında cinsel münasebet bulunmayan ve birbirleriyle dertli veya güzel zamanlarını geçiren insan ilişkisi olduğunu farkındayız.

erkekkadinlaarkadasolurmu1

Kişinin kendine güvensizliğinin söz konusu olduğu durumlarda ise ilişkilerde erkek arkadaş kelimesi rahatsız edici bir kelime haline dönüşmekte.

Kişinin öncelikle kendine güvenmesi gereken, kendini güvende huzurlu hissetmesi gereken sevgililik durumu bu tip güvensizlik sorunları ile daha da çıkmaza girmekte.

Ayrıca erkek ile kadının arkadaş olamayacağı düşüncesine sahip olan kişinin herhangi bir kadın arkadaşı olması durumunda onun hakkındaki düşünceleri de rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu durumda ikinci bir ata sözü olan “Kişi karşısındakini kendisi gibi bilir”, diyebiliriz.

Kendine güvenmeyen kimseye güvenemez ve aklındaki tüm olumsuz fikirleri başkalarınında düşünüyor olduğu kanısındadır.

Arkadaşlık kelimesini kirletmemek gerekir, Nihayetinde insanların kötü zamanlarında yanlarında olan kişilerin arkadaş olduğunu unutmamalı. Günümüzde bu kadar sosyalleşmekte olduğumuz konuları kafamızın içerisinde de gerçek sosyalleşme olarak yerleştirmeliyiz.

 

Erkek kadınla arkadaş olur mu konusuna kısaca Tabii ki olur Çünkü şey arkadaşlıktır. Bu konuda aksini iddia eden kişinin arkadaşlık kavramında kesinlikle çarpıklık vardır. Ya da çok büyük bir özgüven problemi vardır.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • kadın vs. erkek arkadaş

    Nasıl eski deyişlerde Ateşle barut bir araya gelmez deniliyorsa kadınla erkek arkadaş olamaz derim. Çünkü hormonlar buna izin vermiyor eğer cinsel sapma yoksa taraflarda. Benim hiçbir hemcinsim ile karşı cins gibi arkadaş olamam.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.