Erkek Kitap Okumalı

Erkek Kitap Okumalı

Kitap okumak aslında sadece erkeklerin değil her kesin gerçekleştirmesi gereken bir zorunluluktur.

Tabi bu duruma bir açılım da hangi kitapları okuyacağımız konusudur. Çok fazla çeşit kitap mevcut ve konuları yazarları farklı farklı bir çok seçenek söz konusudur.

Günümüzde görsel alanların artması ve iletişim kaynaklarının insanların zamanlarını mahkum etmeleri sonucu basılı yayın kaynakları zayıflamış ve televizyon internet gibi görsel kaynaklar artmış durumdadır.

Fakat şu an a kadar kötü gibi bahsettiğimiz bilgisayar ( Computer) gibi cihazların artık cebimize girmesi ile birlikte kitap okuma platformu da koskoca kütüphaneleri cebimize sokabilecek boyuta indirgeyerek aslında amacına uygun işlemiş ve bizlere her yerde her şartta kitap okuyabilme özgürlüğünü sunmuştur.

İnternet kanallarını kullanarak rahatlıkla kitaplar ve edindikleri konu ile ilgili bilgileri kolaylıkla bulabilmekteyiz.

Erkek Kitap Okumalı diyerek konuyu çok da cinsel tercihlere indirmeden değerlendirmemek gerekir aslında her insan kitap okumalı mottosu’nu benimsemeliyiz.

Her ne kadar kitap kokusunu seven insanların pek de tercih etmedikleri tablette kitap okumak aslında bir çok olanak sunmakta. E- kitap olarak adlandırılan dijital okuma platformu ile yüzlerce hatta binlerce kitaplık bir kütüphaneyi bir tablet çerisine yükleyebiliyor ve çantanızda cebinizde rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

kütüphane1

Hepsinden önce kitaplardan uzaklaşan ve iyice dijitalleşen, televizyon çocuklarının ve hatta gençlerinin kitaplardan okul dönemleri bitmesi ile birlikte uzaklaşması aynı zamanda kültürel olarak gerilemeye neden olmakra. Bizlerin okumadığı kitapların senaryoları televizyon ve sinema filmlerine konu oluşturmakta ve bunun yanı sıra yaratıcılığı televizyon filmlerinin yapımcı yönetmen ve sanat direktörlerine teslim etmiş durumda. Kısaca okuduğunuz kitaplar ile yaratıcı zekanızın oluşturduğu kusursuz setleri kullanmak yerine başka insanların hayal ettiklerini izlemekle yetiniyoruz.

 

Kitap okumanın aynı zamanda içerisinde paylaşım yaptıkları anladıklarını paylaştıkları ve birbirlerine farklı kitaplar önererek aklı,ufku geniş insanlar olabilmeyi hedefleyen insanların buluştuğu kitap kulüplerine üye olmalarına teşvik etmek gibi özellikleri vardır.

Eskiden ulaşılamayan bir kitaba sahaf adı verilen sokak kitap satıcıları, eski kitap satıcılarından ulaşabilirken artık aradığınız kitaplara e-ticaret sitelerinden 1 tık ile ulaşabilmektesiniz.

Her ne kadar entelektüel olarak göz önünde yer alan insanlara gıpta etsek de okumaya üşendiğimiz kitapları okuyor olmaları onları gerçek anlamda kültürlü, ufku açık insanlar kılmakta.

Kullandığınız kelime dağarcığını artıran, hayata olaylara farklı bakış açıları sunmak konusunda, insanların kişisel gelişimi konusunda önemli oyunculardan biri olan kitapları bu kadar geriye atan kapitalist sistemi bir gelir kaynağı olarak bu kitapların konularını bir gelir kaynağı olarak sinema filmlerinde yer veriyor olması da ayrı bir ironi oluşturmakta.

Kıssadan hisse, katıldığımız bir hukuk sempozyumunda İletişim Uzmanı Yalın Doğa Karoğlu’nun söylediği gibi “Kitap okumak bir hobi değil, İnsan olmanın gerekliliğidir!”.

 

Bayefendi.com erkek sitesi olarak kitap okuyan insanların kullandıkları dilin çok daha etkili ve cazibeli olduğu konusunda hem fikir olduğumuzu ve karşı cins üzerinde büyük etkisi olduğunu da belirtmek isteriz.

 

Adam olmanın ve kadınlar tarafından beğeni toplayan diğer özellikler 

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.