Erkek ve Aksesuarları

Erkek ve Aksesuarları

Kadınlar kadar teferruatlı ve sonsuz sayıda olmamasına rağmen biz erkeklerin de hatırı sayılır derecede çok aksesuarı vardır. Eskiden, şapka ve saat gibi az sayıda aksesuar erkekler için bir konu oluştururken günümüzde çok daha fazla aksesuara sahibiz.

Gün geçtikçe çeşitleri artan erkek aksesuarları aynı zamanda farklı teknoloji, tekstil ve mekanik firmaların bu sektöre eğilmesi ile birlikte genişleyen bir sektör oluşturmuş durumda.

Kadınların erkeklerin üzerinde özellikle bu aksesuarlara dikkat ettikleri ve güzel giyinen, güzel giyinirken güzel görünen erkeklere ilk görüş açısından baktığını belirtmek isteriz.

Mevsimine gideceğiniz yerin türüne göre değişiklik gösteren bu aksesuarları kullanırken tarzımıza karakterimize ve beğenimize uygun olması gerekmekte. Aksi taktirde ilginin üzerimizde olmasını arzu ederken olumsuz bir görüntü sergileyebiliriz.

Bu duruma örnek vermek gerekirse; Kravat her döneme ait bir erkek aksesuarı olmasının yanı sıra dönem dönem genişliği değişmekte mesela 1980-1990 yıllarında kravat genişliği yaklaşık 4 parmak 8-10 cm iken günümüzde daha dar kravatlar kullanılmakta. veya kravat rengi daha çok takım elbise veya pantolon rengi veya yakını iken günümüzde aykırı renkler kullanılmakta.

Bizleri ayrıntısız olarak gören kadınların bu konuda aslında ne kadar da yanıldığının bir göstergesi olarak sizlerle aşağıdaki listeyi paylaşmaktayız.

Erkek aksesuarları  nelerdir ?

Fotür Şapka

Kep ( Yazlık veya Spor Şapka )

Bere

Kol saati

saat
erkek-ve-aksesuarlari-erkek-saat

Köstekli Saat ( Cep Saati)

Bileklik

Evrak Çantası

Bilgisayar Çantası

El Çantası

Sırt Çantası

Omuz Çantası

Çapraz Çanta

Bel Çantası ( Freebag)

Seyahat Çantası

Spor Çanta

Valiz

Kol Düğmesi

koldugmesi
erkek-ve-aksesuarlari-koldumesi

Cüzdan

Numaralı gözlük

Güneş gözlüğü

Kemer

Pantolon Askısı

Kartvizitlik

Kredi kartı Cüzdanı ( Kartlık )

Kravat İğnesi

Kolye

Yüzük

Boyunluk ( Buff )

Şemsiye

Baston

Atkı

Eldiven

Anahtarlık

Çakmak

Yaka Mendili,

Kravat

kravat
erkek-ve-aksesuarlari-kravat

Papyon

Fular

Küpe

Yüzük

Cep Şişesi

Pusula

İlaç Kutusu

Elbise Kılıfı…

 

Bilgisayar, Akıllı Telefon, Tablet …

Bu Liste uzadıkça uzamakta fakat cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletlerin bir çoğunu bu listeye dahil etmek istemedik daha çok erkeğin gündelik yaşamda beraberinde taşıdığı aksesuarlardan oluşturduk.

Erkek ve aksesuarları konusunda moda aynen kadınların giyim ve aksesuar modasında olduğu gibi sürekli olarak değişiklik göstermekte ve bu değişiklik sadece kullanılan ürünler açısından değil aynı zamanda ürünün şekli, rengi olarak da karşımıza çıkabilmekte.

Tavsiyemiz bu listeye bakıp kendinizi tüm bu aksesuarların hepsine sahip olmak veya aynı anda üzerimizde olması gerekiyor gibi bir düşünce hatasına düşmemeniz. Aksi taktirde, savaşa giden “Rambo” gibi bir çok farklı aksesuarı üzerinizde taşıyıp komik bir görüntüye sahip olabilirsiniz 🙂

Bayefendi erkek sitesi olarak az aksesuar iyidir fikri hepimizde hakim olduğunu belirtmek isteriz… Ama isterseniz allyz online butik sitesinden birşeyler de kotarabilirsiniz.

Loading...

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.