Erkeklerde Araba Tutkusu

Erkeklerde Araba Tutkusu :

Dünyada yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin araba tutkusu hakkında bazı psikologların tespitlerine göre; Arabalar bazı erkekler için sadece bir ulaşım aracı taşıtlar iken, bazısı için de güç ve gurur sembolüdür. Güç simgesi olarak tutku duyan erkekler için araba cinsel organın bir uzantısıdır.  Örneğin “araba konforlu, hızlı, sağlam, güvenli, estetik, rengi güzel ise…” şeklinde gelen önermeler  o erkeğin kendine güvenini ve diğer erkeklere üstünlüğünü ispatlama dürtüsünden doğar. Yaşamda ev sahibi olmak nasıl bir güç ise, ve evin özelliklerinin üstün olması bir kaliteyi işaret ediyorsa, güzel bir otomobil sahibi olmak da erkek için istediği konuma ulaşma, bir açıdan da kendini koruma sembolüdür. Onun için güç, para, çalışkanlık ve zeka göstergesidir.

Erkekler için arabalar en önemli erkek aksesuarları olup, arabasızlık bir tür iktidarsızlıktır, güçsüzlük ifade eder.  Araba hızdır, hızlı olmayan geride kalır ve düşmeye mahkumdur. İşte size erkeklerin tehlikeli bile olsa cesaretlerini göstermeye yönelik hız denemelerine ne kadar önem verdiklerine ilişkin örnek bir  video:

Otomobiller tüketim toplumlarında en etkin cinsellik göstergelerinden biridir. İyi bir otomobil, tabiat koşullarına karşı direnişi ile “karşı koyma” “meydan okuma” ve “cesaret” gibi değerleri ortaya çıkarır. Günümüzde arabalar insanların “yapay organları” olarak nitelendirilmektedir.

Reklam dünyasında arabalar çoğu kez erkek cinselliğin bir uzantısı olarak sunulmaktadır.

Araba ilk tasarlandığı günden bu yana erkek cinselliğinin bir tamamlayıcısı olarak üretilmiştir. Örneğin ilk araba reklamlarında ve gezintiye çıkan arabanın kontrolü erkekte, kadın ise onun yanında var olan kişi veya araba, kadına giden bir araç idi.

Bu nedenlerle kadınların, erkeklerin kuvvet simgesi olan arabalarına olan tutkusunu anlayışla karşılamaları gerekmektedir. Belki de bir erkeğin ilk kez sorumluluk sahibi olduğu oyuncak o arabadır. Herşeyinden sorumlu olduğu, ona bir birey olarak özgürlük sağlayan metanın adı arabadır…

erkeklerin-araba-tutkusu

Nasıl diyordu eskiler? At, Avrat, Silah… Şimdi at=araba, avrat yine aynı siz kadınlar yani siz değişmeyecek arzular ve silah=para… Yani güç… Sizce kadınlar güçsüz erkekleri mi sever? Hayır!  O zaman kadınlardan rica ediyoruz; Erkeklerdeki araba tutkusuna bir de bu gözle baksınlar. Arabasını iyi yönetemeyen adam, evini yönetemez, eşini idare edemez… Bu nedenle erkeklerin arabalarına beğenmeseniz bile, onunla değil sizinle ilgilenmesini isteseniz bile asla olumsuz yorumlar yapmayın ! Çünkü bu onların tutkusu….Büyük erkek oyuncaklarıdır arabalar… Biz erkekler sadece tutkularımıza saygı istiyoruz kadınlar. Tıpkı sizlere duyduğumuz tutkular gibi.

Anlamak mı istiyorsunuz? İşte size bir video daha… İki son model spor araba kapışıyor ama arada kapışan minibüse dikkat edin… Onu da kullanan bir erkek…

Örnek Video: Honda S2000 vs Corvette vs  Ford Transit minibüs yarışı (not:videodaki küfürlerin aslında bir övgü ve hayranlık ifadesi olduğunu anlıyorsunuzdur umarız):

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • arabamdan vazgeçmem

    Son videodaki s2000-corvette-ford transit yarışmasını ağzım açık hayretler içinde seyrettim, şok oldum valla. Transit o motor ve o kasa ile neler yapıyor. Erkeğin oyuncağıdır arabalar. Çoğumuzun bir diğer zevki de futbol. Biraz da bilgisayar… Başka ne keyfimiz var ki bayanlar? Bırakın da araba tutkusunu yaşayalım hürce… Çok sıkıştırırsanız size şunu söylerim kızlar; Sevgilimden vazgeçerim, arabamdan vazgeçmem. Siz hiç sevgilisini KASKO yaptıran erkek gördünüz mü?

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.