Erkeklerin oynadığı bilgisayar oyunları

Erkeklerin oynadığı bilgisayar oyunları özellikle kadınlar açısından son derece merak edilen bir konudur. Bu konuda oldukça geniş bir yelpaze ve düş dünyasına sahip biz erkekler, yeni çıkan oyunları günügününe takip eder, güncel oyun haberi aldığımızda adeta çocuklar gibi sevinir, ilk fırsatta fiyatı ne olursa olsun, elimizdeki teknolojiye (PC,Xbox,Nintendo,PSP,PS4 vs oyun konsolu) uyumlu oyunları satın almak ve bu oyunlar hakkındaki deneyim ve tecrübelerimizi birbirimize göstermek için yarışır dururuz.

Önceki yazımız olan oyun seçiminde erkek kadın farkları makalesinde anlattığımız gibi biz erkekler strateji ve aksiyon oyunları oynamayı daha çok seviyoruz. Laf aramızda erkek arkadaşınıza erkeklerin çok sevdiği klasik oyun olarak hediye alabileceğiniz oyunlar, yani bir warcraft, battlefield, call of duty, fifa, NBA, minecraft, tomb raider, GTA, watch dogs, PES, DOTA, league of legends gibi meşhur oyunlar olabileceği gibi 2016 yılında piyasaya çıkacak yeni oyunları da hediye alabilirsiniz.  Dilerseniz bunlardan bazılarını liste halinde görelim;

Street Fighter 5 (PC Playstation 4) ile efsanevi dövüş oyunu serisi yeni bir boyutta oynanacak.

Far Cry Primal (PC Playstation 4 Xbox One) : Far Cry serisinin Buz Devri döneminde geçecek bu yeni oyun, Far Cry 5’ten önce ara oyun olarak tasarlanmış olup, oyuncuları tarih öncesi devirlere götürececektir.

SUPERHOT (PC) : Bir tür FPS oyunu; ancak zaman kontrolü özelliği ile değişik bir oynanış tarzı sunuyor.

The Division (PC Playstation 4 Xbox One) : Tom Clancy’s The Division, Ubisoft’un açık dünya tabanlı rol yapma/shooter oyunu olup canı kalma elementleri ve rol yapma özelliklerinin ortak paydada birleştiği shooter tarzı çatışma oyunudur.
HITMAN 2016 (PC) : IO Interactive tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan, ünlü Hitman serisinin 2016 senesinde çıkacak oyunudur.

Dark Souls 3 (PC, PlayStation 4 ve Xbox One) : From Software tarafından geliştirilen Souls 3. serisi bir aksiyon/rol yapma oyunudur. Zorluğuk derecesine göre “hardcore” oyunculara hitab etmektedir.

Paragon PC oyunu: Hali hazırda yeni bir Unreal Tournament oyunu geliştirmeye devam eden Epic Games, Paragon ismini verdiği yeni oyunuyla ise takım tabanlı online shooter dünyasına da giriş yapacak.

Quantum Break (xbox one) : Max Payne ve Alan Wake’in yaratıcısı Remedy Entertainment tarafından geliştirilmekte.

Dead Island 2 (PC, Playstation 4, Xbox One) : Açık dünya, zombi oyunu olan Dead Island serisinin devamı oyunudur. Oyunun geliştiricisiyse Techland yerine Spec Ops: The Line’ı yapan Yager.

ReCore (Xbox One) : Keiji Inafune ve Armature Studio tarafından geliştirilen bir aksiyon ve macera karışımı bir oyunudur. ReCore, 2016 yılı içerisinde Microsoft Studios tarafından Xbox One cihazlara özel olarak çıkacaktır.

Erkeklerin oynadığı oyunları merak edenler için bazı erkek oyunları : ( Oyun Hayatı Net sitesinden…)

    Feed has no items.

Oynadığımız oyunlar eğlencedir, koordinasyon gücünü arttırır, matematiksel zekayı geliştirir. Muhakeme yeteneğini yani düşünme kabiliyetini, hayal gücünü arttırırken, bir taraftan da gerçek yaşamda yapılmaması gerekenleri de öğretir. Bu nedenle;

Biz erkeklerin oynadıkları oyunlarla özdeşleştiklerini, oyundaki karekteri taklit ettiğimizi hatırlatarak ve oyun bağımlılığının yaşamımızın ve sevdiklerimizin önüne geçmemesini dileyerek, “iyi oyunlar, iyi adamlar kötü adamlara karşı” diyoruz 🙂

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.