Gigabyte Aero 14 oyuncu bilgisayarı

Gigabyte Aero 14 oyuncu bilgisayarı özellikleri ile teknolojisi dünyasının ilgisini şimdiden çekti.

Gigabyte’in, ilk oyuncu Ultrabook modeli Aero 14, yüksek çözünürlüklü ekranı ve güçlü donanımı ile geliyor.

Çok ince dizüstü modeller üreten Gigabyte, Ultrabook sınıfı, ince yapısından vazgeçmemesi nedeniyle uzun bir süredir dahili grafik kart ve ünitelere (onboard) yer vermiş ve oyunculara hitap etmekten uzak kalmıştı.

gigabyte-aero-14
gigabyte-aero-14 önden görünüş

İnceleme ve Teknik özellikler:

Tasarım: Yeni Gigabyte Aero 14, yalnızca 19.9mm kalınlığında. Tamamen metal olan gövdesi, ısının daha hızlı dışarı atılmasını sağlamak ve kolay soğutma için tasarlanmış. Ayrıca nano işleme teknolojisi ile, kasası 3 boyutlu bir görünüme sahip.

gigabyte-aero-ustten
gigabyte aero 14 üstten görünüş

Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 970M ekran kartı ile başarılı bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Ekran: 14 inçlik ekran ile 2560×1440 piksel çözünürlük oyun meraklılarına hitap ediyor.

İşlemci: Ultrabook Aero 14, Skylake H tabanlı ve 4 çekirdekli Intel Core i7-6700HQ işlemcisi ile oyunculara güçlü bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Batarya: 94Whr kapasiteli şarj bataryası, aynı sınıftaki oyuncu bilgisayarlarına göre oldukça başarılı ve yaklaşık 10 saate kadar kullanım süresi ile optimimum dayanıklılık ve süreklilik hedeflenmiş.

Bellek: 32GB’a kadar yükseltilebilen DDR4 RAM destekleyen

Diğer: Aero14, 2 adet M.2 SATA SSD slotu, 3 adet USB 3.0, 1 adet USB 3.1 Type-C, HDMI 2.0, WiFi AC, SD kart okuyucu, Bluetooth 4.1, miniDP portu gibi diğer özelliklere sahip.

gigabyte-aero-arka
gigabyte aero14 arkadan görüntü

Ayrıca Gigabyte Aero14 Nvidia GeForce GTX 965M ekran kartı olan değişik bir versiyonu daha olacak.

Yorumumuz:

MSI GT72S ile karşılaştırma yapıldığında, MSI ile yarışmaya çalışsa da henüz o seviyeye gelmemiş bir oyuncu bilgisayarı gibi görünüyor. Ancak en azından daha ince bir yapıya sahip olması, daha küçük bir ekrana sahip olması taşınabilirlik açısından daha avantajlı görünüyor.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.