Göbekten Kurtulmanın 10 Şartı

Göbekten Kurtulmanın 10 Şartı

 

Karın kaslarımızın güzelliğini sahillerde göstermek istediğimiz,  Yaz ayları yaklaşıyor ve aynaya her baktığımızda bizi rahatsız eden koca göbeğimizden kurtulmak istiyoruz.

Tüm erkekler gibi siz de beğenilmek istiyorsanız size bir tüyo verelim Kadınlar kocaman iri adamlardan değil elegan görünümlü ve özellikle göbeksiz erkeklerden daha çok hoşlanırlar. Aynı zamanda bize garip bir görüntü veren kocaman göbeğimiz aynı zamanda bozuk beslenme düzenimizi ve sağlıksız olduğumuzu gösterir.

 

Bu kocaman göbekten kurtulmak için sadece düzenli egzersiz yapmak ne yazık ki yeterli değildir. Aynı zamanda yeme alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gereklidir.

 

Bugün Bayefendi erkek sitesi olarak sizlerle sağlıklı bir vücut ve düz bir karın için YEMEMEMİZ gereken yiyecekleri paylaşmak istiyoruz.

 

Göbekten kurtulmak için neleri YEMEMELİYİZ ?

  1. Alkollü içeceklerden kaçının
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-2-alkol

Alkollü içeceklerin bazıları yüksek kalori içermekte bazıları ise çok düşük kalori içermektedir. Fakat esas konu içerdikleri kalori değildir Alkol tüketimi iştahınızı arttırır ve beyninizin dolgunluk duygusundan sorumlu olan bölümünü aldatır. Ne kadar doymuş olursanız olun hatta mideniz tıka basa dolu bile olsa, bir şişe bira içtiğinizde, genellikle fındık fıstık,cips gibi bir atıştırmalık eşliğinde tüketirsiniz yada rakı içerken yanında meze veya kontrolsüzce normalde yiyeceğinizden çok daha fazla gıda tüketiyorsunuz,  değil mi?

Ayrıca alkol kana karıştığında direk olarak yüksek miktarda şekere dönüşmektedir !

 

  1. Meşrubat içmekten vazgeçmelisiniz !
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-3-mesrubat

Bunu her zaman duyuyoruz, ancak bu alışkanlıktan vazgeçmek çok zor görünüyor. Ancak abdominal bölgede biriken yağdan kurtulmayı gerçekten istiyorsanız meşrubat tüketimini en aza indirmelisiniz. Her ne kadar düşük kalorili olsa da meşrubatlar, metabolizmayı yavaşlatır ve vücudunuzu yağ biriktirmeye teşvik eder.

 

  1. Sakız çiğnemeyin.
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-4-sakiz

Sakız ( Çiklet )  çiğnediğiniz zaman, beyniniz ve karnınız gelmekte olan bir yemeğe hazırlamak için sinyaller alır. Sakız çiğnerken gönderdiğiniz bu sinyaller mide asidinin aşırı üretimini tetikler ve bunun sonucunda sürekli olarak kendinizi aç hissedersiniz.

 

  1. Düşük tuz diyetine acilen başlayın
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-5-tuz

Unutmayın: Özellikle yüksek tansiyonunuz varsa şeker ve tuz küçük miktarlarla sınırlandırılmalıdır. Yüksek sodyum ( tuz ) içeren  gıdalar sadece  sağlığınız için zararlı değildir, aynı zamanda vücudunuzdaki yağları etkin bir şekilde vücudunuzdan atmanızı önleyen sıvıları da tutar. vücudunuzda sürekli ödem mevcuttur ve ve kilo veremezsiniz

 

  1. Fast food’a elveda deyin
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-6-fastfood

Fast food’ un ( hamburger,pizza, sandviç… ) iççeşitli sağlık sorunlarına neden olan bir çok etkisi olduğuna ve  çok fazla kalori içerdiğini bilmeyenimiz yoktur. İçerisindeki yiyecekler ayrı ayrı farklı zamanlarda tüketildiğinde zararsız olmasına rağmen bir araya gelip aynı anda tüketilince bombe etkisi gösteren bu yiyecek ne kadar çekiciyse o kadar da zararlı .

Ancak eğer bu durum Fastfood’dan  vazgeçmek için yeterince ikna edici değilse, unutmamanız gereken bir şey var o karnınızdaki kocaman yağ kütlesi fast fooddan vazgeçmezseniz büyümeye devam edecek.

 

  1. Mayonezi bırakın
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-7-mayonez

Mayonez ve mayonez içeren  soslardan  ( ranch sos vb )  hoşlanıyorsanız, bu tatlandırma malzemesinin en az% 80 oranında yağ içerdiğini bilmelisiniz. En iyi seçenek, mayonezin yerine doğal sebze püresi veya doğal domates ezmesi koymanız.

 

  1. Patates Kızartmasına “Hayır” deyin !
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-8-kizarmispatates

Bu yemeği sevdiğiniz kadar, mümkün olduğunca çabuk vazgeçmelisiniz. Kızaran patatesler, diğer kızarmış yiyecekler gibi, doymuş yağ emici bir sünger gibi çalışırlar. İster inanın ister inanmayın, ancak doymuş yağlar beyin işlevini gerçekten etkiler ve şu anda ne kadar çok yediğinizi  iletemez. Sonuç olarak, fark etmeden 5 kilo patates yiyebilirsiniz.

 

  1. Artık dondurma yok
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-9-dondurma

Bu çok açık bir şeyi anlamalısınız şeker yönünden  zengin gıdalar kaçınılmaz olarak vücudunuzdaki en zararlı yağ olan karın yağına dönüşür. Ve göbeğinizi büyütür.

 

  1. Şişkinleşecek yiyecekler yemeyin
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-10-gazliyiyecekler

En zarif insanlar bile gaz üretimini artıran gıdalar tükettiklerinde şişman bir dış görünüme sahip olabilirler. Eğer bu sizin için de bir sorunsa, sadece gaz yapan gıdalardan kaçınmanız bile size kilo vermeseniz bile sanki 3-4 kilo vermişsiniz gibi bir görünüm kazandıracaktır ve sindiriminizi hızlandıran iyi bir egzersiz rutini hayatınıza yerleştirin. Yürüyüş yapabilirsiniz mesela !

Posalı, lifli yiyecekler tüketmeye gayret edin.

  1. “Şekersiz” ürünleri hayatınızdan çıkartın
gobekten-kurtulmanin-10-sarti-11-sekersizyiyecekler

Bahsettiğimiz ürünler içine şeker koyulmayan ürünlerdir diğer bir adıyla sugarfree ürünelr. Yoksa az önce belirttiğimizin aksine şekerli gıdalar tüketin demiyoruz.

Örneğin, polialkoller gibi şeker ikame maddeleri içeren gıdalar, sadece şeker hastalığı olan insanlar için üretilmektedir . Bu şekersiz ürünler şekerden yoksun olmalarına rağmen, karın bölgesinde büyümeye neden olur. Sizde şekersiz gıdalar tüketmenize rağmen hala kilo almaya devam ediyor olursunuz.

 

Not : Sürekli yapabileceğiniz hafif bir egzersiz ve birazcık karın kası çalışması ile düz bir karına sahip olmanız bu gıdalardan kaçınarak çok da uzun sürmeyecektir….

 

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.