Güçlü Görünmek !

Güçlü Görünmek !

Ataerkil olduğunu iddia eden biz Türk toplumunun erkekleri için güçlü görünmek bir gereklilik. Güçlü görünmek her insanın arzu ettiği bir durumken bunun yansımalarını zengin olmak büyük arabalara binmek, büyük şirketleri yönetmek veya vücudunu daha göstermek için Body-Building (Vücut geliştirme)  salonlarına girip türlü ilaçlar alarak bedenini büyütmek olarak gözlemliyor hatta yaşıyoruz.

Güçlü görünmek güçlü olmak anlamına mı geliyor ?

Güçlü görünmek güçlü olmak anlamına ne yazık ki gelmiyor. Geçen gün katıldığımız bir sempozyumunda İletişim Uzmanı Yalın Karoğlu aslında kişilerin içlerinde yaşadıkları duyguları dışarıya nasıl yansıttıklarını çok kısa bir kelime ile açıkladı; “Dağ olan bir dünyada vadilerin olması kaçınılmazdır “.

 

Kısaca bu söyleşide bizlere yansıttığı bu özel bilgiyi sizlerle de paylaşmak istediğimizi belirttik ve kendisi bizlere “Paylaşmanız dileğiyle buradayım” diyerek bizlere izin verdiği için Yalın Doğa Karoğlu ya teşekkür ediyoruz.

Aslında durum çok basit;

Kendisini zayıf hissetmeyen insan Vücudunu büyütmek istemez.

Kendisini fakir hissetmeyen insan zenginlik aramaz,

Görünür olduğunu hisseden bir insan ghiç bir zaman arazide kullanmayacak olamsına rağmen dev gibi arabalara binmez.

Kendini saygı değer olarak gören bir insan saygı görmek için maddiyatı ön planda tutamaz.

guclu-gorunmek-2
guclu-gorunmek-2

Güçlü erkek nasıl olur ?

Aslında konu insanlar fakat bayefendi bir erkek sitesi olduğu için biz güçlü bir erkek nasıl olur konusunda bir kaç kelam etmek arzusundayız.

  • Güçlü erkeğin doğruları değişmez !

Güçlü bir erkek gerçek anlamda sınırlarını bilendir. Duruma göre düşünceleri ve hareketleri değişmez.

  • Güçlü erkek maddiyat ile kendisini göstermez

Eğer gerçekten iradeli bir erkekseniz para ve satın alabildikleri ile varlığınızı göstermek arzusunda olamazsınız.

  • Güçlü erkek Çevresine saygılıdır 

Güçlü erkek fikri ne olursa olsun karşısındaki insanlara saygı duyar ve bunu hareket biçimi, söylemi ve tavrı ile belli eder.

  • “Bulunduğu konum,durum ve zaman ne olursa olsun kendisi kadar vardır”.  YDK

Söylediği ve kendini gösterdiği şekilde davranan erkek güçlüdür.

  • Din, ırk,cinsiyet ayrımı göz etmeyene adam denir

Ayrımcılık yapmayan bir insan aslında boyun eğen gibi görünürse de güçlüdür.

  • Gerçek güç korkutmaz 

İnsan Gerçekten bir güce sahipse etki alanında olan kimseyi korkutmaya ihtiyacı yoktur. Eğer korkutuyorsa korku ile saygı kazanma arzusundadır.

  • Fizyolojik olarak sınırlarını bilir.

Bedensel olarak hiç bir insan aynı güce ve yeteneklere sahip değildir fakat herkesin farklı bedensel özellikleri ve yetenekleri vardır. Güçlü olan insan bedensel gücü bir işi yapmaya yetmezse bile farklı bir konuda diğerlerinden daha öne çıkan özelliklere sahip olabilir. Fakat bunu karşısındakilere karşı ezici bir özellik olarak kullanmak yerine fayda sağlamak amacı ile kullanır.

 

Sizlerle güçlü olmak konusunda öğrendiğimiz bazı bilgileri aktarmak istedik. Bu yazıları yazarken aramızda konu ile ilgili kompleksleri yakaladığımızı ve aslında ne kadar güçsüz hissettiğimizi itiraf etmek istiyoruz.

 

 

 

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.