Hangi Sigortalar Gerekli ?

Hangi Sigortalar Gerekli ?

Hayatın her döneminde başımıza gelebilecek beklenmedik olaylara karşı önlem almamız gerekmekte. Bu önlemlerin en büyüğü insanları güvence altına alan sigorta ürünleridir

Peki hangi Sigorta ürünleri gerçekten ihtiyacımızdır ?

Bizler sizler için sigorta ürünleri hakkında küçük bir araştırma yaptık ve gerçekten herkesin sahip olması gereken sigorta ürünleri hakkında öğrendiklerimizi paylaşmak istedik.

 

Hangi sigortalar gerekli, bu sigortalarla neyi güvence altına alırız ?

Gerekli Bireysel  Sigortalar

Hastane

Özel Sağlık Sigortası,

Her ne kadar sosyal güvenceniz olsa bile özel sağlık sigortası ile altından kalkmakta zorlanabileceğiniz kanser, şeker hastalığı gibi uzun süreli rahatsızlıkların tedavisi ile ilgili maddi zorunlulukların telafisi için gereklidir. Erken başlayan sağlık sigortası poliçeleri teminatları ile güvence altında olmak gereklidir.

 

Bireysel Emeklilik Sigortası,

birikim yapma disiplini düşük olan ülkemizde güvenilir bir banka ve sigorta şirketi aracılığı ile uzun vadede birikmiş bir para olarak veya aylık periyotlar ile düzenli gelir sağlayabileceğiniz geleceğe yatırım şeklinde birikim sağlayan sigorta türüdür.

Yaş sınırı olmaması dolayısı ile ne kadar erken teminat altına alınırsanız o kadar erken emeklilik gelirine kavuşursunuz. Tavsiyemiz bireysel emeklilik sigortanızı olabildiğince erken yaptırarak genç yaşta sabit bir gelir sahibi olabileceğiniz aylık periyotlar ile gelir etmeniz olacaktır.

 

Hayat Sigortası,

Gecinden olması temennisi ile yapacağınız teminat ödemeleri ile başınıza gelebilecek beklenmedik kazalar sonucu ölmeniz veya bir uzvunuzun kaybı sonucunda elde edeceğiniz veya vefaatiniz dolayısı ile sevdiğiniz yakınlarınıza yaşamlarını sizin yokluğunuzda eksilme ihtimali olan gelirler ile kavuşturmayı hedefler.

 

Hukuk Sigortası ( Hukuksal Koruma Sigortası, Hukuksal Koruma Sigortası )

Hayatın her alanında başınıza gelme ihtimali olan hukuksal çekişmeler ile ilgili temsil edilme ihtiyaçlarınız olan avukatlık ücretleri, yargılama masrafları gibi yükümlülüklerden insanları kurtarıp yüklerini hafifleten senelik olarak güvence altına alındığınız bir teminattır. Hukuksal Koruma Sigortası teminatı altında güvencede olmak günümüzde zorunluluk haline gelmiştir.

 

Taşınmaz mal ve Motorlu Taşıt Sigortaları

Heavily damaged buildings in Mexico City, Dec. 1, 1985. (AP Photo/David Tenenbaum)
Heavily damaged buildings in Mexico City, Dec. 1, 1985. (AP Photo/David Tenenbaum)

Dask ( Gayrimenkul Sigortası )

Sahip olduğunuz ev, arsa gibi gayrimenkul yatırımlarınızı deprem, sel baskını gibi doğal afetler sonucunda görebileceğiniz zararları karşılamak konusunda sizleri güvence altına almaktadır

Kasko ( araç Sigortası )

Sahibi olduğunuz araba, motosiklet gibi araçların başına gelebilecek ve teminat altına almanız doğrultusunda beklenmedik kazalar sonucunda hasarlarınızı karşılamak ve değer kaybetmemesi amacı ile değerini güvence almak konusunda önemli bir sigortadır. Senelik olarak yenilenir.

arabakazasi

 

Bayefendi olarak sahip olmanız gereken sigortaları sizlerle paylaşmak istedik…

 

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.