İlişkide Arada Kalmak

İlişkide Arada Kalmak

Öncelikle konunun 2 kadın arasında kalmak veya 2. erkek olmak konusunda olmadığını belirtmek isteriz. Konu ilişkilerde sevilip sevilmediğine emin olmak ile ilgili.

Hepimiz kendi dünyamızda kadınlar ile ilişkide bulunuyor evleniyor veya sevgili oluyoruz.

Doğal olarak bu ilişkilerin içerisinde tartışmalı çekişmeli zamanlarımız oluyor ve hepimizin ortak problemi “beni seviyor mu yoksa sevmiyor mu” konusu oluyor.

Bir kadının sizi seviyor olduğunu bilmek kendinizi güvende hissettiren ve kafanızın sağlıklı olarak yaşama devam etmenizi sağlayan durumda olmasına yardımcı olur.

Bir kadının sizi sevmiyor olması da öyle yada böyle kabullenmek zorunda olduğunuz ve zamana bıraktığınızda beynin kendi kendine baş edebildiği bir durum olarak karşımıza geliyor.

 

İlişkide Araf ‘da Kalmak, yani arada kalmak karşınızdaki kişinin ne hissettiği ile ilgili belirsizlik durumunda kalmak ise çoğumuz hatta hepimiz için birmek bilmeyen bir azap durumu olarak içimizi boğmakta. Hem kadın hem erkek için bu durumda kalmak bir zulüm gibi görünürken, kadınların dayanıklı ve vurdumduymaz görünebilme yetenekleri dolayısı ile daha kolay üstesinden geldikleri bu durum erkekler için pek de benzer şekilde seyretmemekte.

Biz erkekler daha çok düşünen hatta paronayalar yaratabilme yeteneğimiz ile durumu daha da çıkılmaz hale getirebilmekteyiz.

İşte kadınların erkeklerden daha güçlü olduğunu gösterdiğini düşündüğümüz konulardan biriside arada kalma yeteneği. Kadınlar bu durumu kuaförde saçlarını yaptırarak, cilt bakımında güzelleşerek, makyaj malzemeleri alarak yada arkadaşları ile dedikodu yaparak unutmuş gibi davranabilirler. Biz de orada burada kafamızın içerisinde seviliyor muyuz yoksa sevilmiyor muyuz sorusu ile bedensel aktivitelerde bulunup sonra yine kararsız ruhların esiri olarak ortalıkta kalırız.

Bu durum ne yazık ki kadınların işkence çeşitlerinden biridir. Size ne seviyorum ne de sevmiyorum der ve açıkça cennet ile cehennem içerisine hapsederek hayaller kurmanıza ve iyi durumları hayal ettirerek sonunda ne münasebet ben sana ümit vermemiştim yada ben seni bir arkadaş olarak çok seviyorum sonsuza kadar dostum ol diyerek kısaca duygularımıza bir nevi tecavüz edebilirler.

araf

Arada Kalınca erkek ne yapmalı ?

Açıkçası hiç bir şey yapmamanızı tavsiye ediyoruz, tabi becerebilirseniz.  Nihayetinde beklemek konusunda uzman olan kadınlar, erkeklerin tepkisizlikleri durumunda niyetlerini ve duygularını belli ederler.

Eğer size “Sen beni sevmiyorsun zaten” gibi cümleler kuruyorlarsa zaten merak etmeyin artık arafda değilsiniz demektir. Çünkü insanlar genelde bu cümleyi kendileri sevmeme durumunda kullanmaktadır ve sevilmediğinize emin olabilmek için iyi bir cevaptır.

Sizi seven bir insan ben seni seviyorum ve neden böyle olduğumuzu anlamıyorum gibi cümleler ile sizinle iletişime geçer. Aslında bu durum çok da uzun sürmez. Yani Kadınlar tarafından zaman çok uzatılıyorsa, bu durum kadının genelde gitmiş olduğunu anlatır.

Kısaca “Susmuş kadın, Gitmiş Kadındır” gibi bir klişe ile yazımızı sonlandırıyoruz.

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.