İşleri Ötelemek …

Genelde hepimizin işi o kadar yoğun oluyor ki o işleri yetiştirebilmek için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz.

 

Bunun en önemli sebebi işlerimizi öteliyor olmak. Kısaca küçük gördüğümüz işlerimizin bir süre sonra bitirilmesi gözümüzde büyüyen işler halini alması.

Unutmamamız gereken en önemli nokta hayatın çoğunu küçük zerreciklerin oluşturup çok küçük bir kısmının büyük parçalardan oluşuyor olduğu gerçeğidir.

Peki şimdi Ne yapabiliriz ?

Öncelikle yapmanız gereken eski küçük gördüğünüz işlerinizi önem sırasına koymanız gerekliliğidir.

Eski küçük işlerinizi önem sırası ile yapmaya başlayın.

Fakat unutmamanız gereken en önemli konu yeni doğan küçük işleriniz.

Şimdi sanki tüm küçük işler önünüzde sizi bekliyor gibi hareket etmeniz gerekiyor. Yani yeni gelen küçük işleri ötelemeden hemen yapmanız gerekiyor. En önemli olan bunu bir disiplin haline getirerek işlerinizi yoluna koymak ve bundan sonra bu şekilde ilerlemektir.

 

Bunu yaparken Önem sırasına aldanarak büyük işleri önceliğe almamaya gayret etmeniz. En önemli işleriniz en önce gelecek şekilde gününüzü tasnif etmeniz gerekliliği belki biraz fazla mesai biriken işlerinizi düzenlemeniz ve daha sonra ki iş yaşamınızda çok daha kolay organize olmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

 

İşsel Düzen hayatınızın  her yerinde işinize yarayacak en değerli donanımlarınızdan biri haline geldiğinde göreceksiniz ki hem iş yaşamınızda hemde özel hayatınızda istediklerinizi yapabilmeniz için bolca zaman kazandıracaktır.

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.