İstanbul Yenibosna’da Patlama

İstanbul Yenibosna’da Patlama

Bugün saat 16:00 sıralarında İstanbul Yeni Bosna semtinde patlama gerçekleşti. Yapılan ilk açıklamada Yeni Bosna 75. yıl Polis karakolu yakınlarında gerçekleşen patlama motorsikletli bir saldırgan tarafından gerçekleştirildi.

Gerçekleşen patlamanın ardından saldırının olduğu yere  bomba imha uzmanları, zırhlı araçlar,özel harekat, ambulans ve itfaiye araçları ulaştı.

Şimdilik Ölü Yok !

Yapılan açıklamada göre saldırı sonucunda 10 kişinin yaralandığı ve bu 10 kişinin 5 inin taburcu edildiği yönünde bilgi verildi. Polis kameralarından saldırı anının görüntülendiği ve motosiklet kaskı ile kaçan şüphelinin aramalarına devam edildiği bilgisi verildi.

Gerçekleşen şiddetli patlamadan dolayı çevrede bulunan araç ve binalar hasar gördü. Bir çok evin camları kırılırken, patlama nedeniyle yanmaya başlayan araçlara itfaiye müdahale etti.

Bu çirkin saldırı ile ilgili Twitter hesabından açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, bombalı saldırının bir motosikletin patlatılmasıyla gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

 

75. YIL POLİS MERKEZİ PATLAMASINA YAYIN YASAĞI

Başbakanlığın yazısı doğrultusunda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, patlamayla ilgili olarak  ile geçici süre ile yayın yasağı getirildiğini açıkladı.

Yeni Bosna saldırısı 3 Savcı  tarafından Soruşturulacak

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Yenibosna Askeri İnzibat binası ve 75. Yıl Polis Merkezi  yakınında gerçekleşen bu saldırıdan sonra soruşturma başlattı ve bu soruşturma için 3 savcı görevlendirildiği öğrenildi.

Karakol 2012 yılında da saldırı hedefi olmuştu

2012 yılında PKK lı teröristler yine  Yenibosna 75. yıl Polis Merkezi’ne saldırı düzenlenmişti. Polis aracının merkeze giriş yaptığı sırada ses bombası atıp ateş açan 2 terörist yakalanmıştı.

 

Terörün sona ermesini diliyor yaralılara acil şifa diliyoruz. Vatanımıza tekrar geçmiş olsun.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.