Kadın neden sürekli şikayet eder ?

KADIN NEDEN ŞİKAYET EDER ?

Erkek olarak hepimizin ikili ilişkilerde en çok yakındığı konu, sürekli yerli yersiz konuşup tabiri caiz ise kafamızın etini yiyen kadınlardır.

Özelllikle evli erkeklerin zaman içerisinde lokal sağırlık durumuna sürüklendiği sürekli bir şeylerden yakınarak şikayet eden kadın davranışı hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz ?

KADIN NEDEN YAKINIP ŞİKAYET EDER ?

Öncelikle bu yazımızın herhangi bir yergi içermediğini ve değerli kadınlarımıza çok değer verdiğimizi belirtmek istiyoruz. Amacımız sadece bayanların neden bu kadar fazla şikayet ettiği konusunu irdelemek.

 

Öncelikle kadın dediğimiz güzel varlığın biz erkekler gibi yaratılmadığı gerçeğini bir kere daha hatırlatmak istiyoruz.

Anne güdüleri ile doğan bu varlık değiştirme hareketini öncelikli olarak annesinden almakta. Yani sürekli olarak çocuklarını koruma arzusu ile değiştirme çabasında olan anne, çocukların hareketlerine davranışlarına müdahale ederek  kendi istediği gibi hareket etmesi güdüsü ile hareket eder. Doğal olarak kız çocuğun tanrıçası ve rol modeli olan anneler kız çocuğa bu tohumu ilk atanlardır.

Önemli olan diğer konu kültürümüzde kadının doğduğu eve ait olmadığı duygusunun olabildiğince baskın olarak aşılanmasıdır. Kısaca baba evi adı verilen ki aslında bu evin gizli sahibi anne dir , evin aslında kendi evi olmadığı anne tarafından “Seninde güvende olacağın bir evin olsun” gibi cümlelerle verilmektedir. Bu durum erkek çocuklarda çok da farklı işlememesine rağmen anne tarafından evin 2. direği adayı olan erkek için daha yumuşak ve açık kapılı olarak ilerlemekte. Kısacası Erkekler olarak bu konuda çok şanslıyız.

Bu şekilde kadına 2 konuda gizli mesajlar verilmektedir.

1- Burası senin evin değil kendi düzenini kur.

2- Kendi alanını kadın yönetir, çaktırmadan.

 

Böylece kadın evinde gördüğü çok konuşarak ama gizli yönetim biçimini benimsemeye başlar.

HER KADIN ANNE GÜDÜSÜ İLE DOĞAR

Bildiğimiz gibi bayanların biz erkeklerden en belirgin farkı doğurgan olmalarıdır.

Doğurganlık aynı zamanda kadını korumacı yapar ve bu korumacı tutum çocuğu doğana kadar, hatta bir çok kadında doğumdan sonrasında bile tüm dünyayı kendi bildiği doğrultuda düzeltmek ve düzenlemek üzerine hareket eder .

Kısaca kadının annelik güdüsü tüm dünyayı kendi inandığı gerçekler doğrultusunda dünyayı düzeltmek üzerine hareket eder.

 

BİR ERKEK OLARAK KADINLARIN SÜREKLİ ŞİKAYET ETMESİNE KARŞI NE YAPIYORUZ.

Biz erkekler genelde bu durumu anlamayarak olayı sadece bize karşı olduğunu düşünmekte ve karşımızdakinin sadece bizi değiştirmek arzusunda olduğu yanılgısına kapılıyoruz.

Erkek olarak hatırlamanız gereken en önemli konu şu ;

KADINLAR, SADECE ERKEKLERİ DEĞİL TÜM DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEK İSTER.

🙂

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.