Kadınlar ile Erkekler Aynı Cümleleri Farklı Anlar

Kadınlar ile Erkekler Aynı Cümleleri Farklı Anlar

Biz erkekler ile kadınların birbirleri ile iletişim kurarken kurdukları aynı cümle her iki taraf için farklı anlamlar ifade eder. Bu cümlelerin çok komplike olmaları veya büyük anlam içermeleri gerekmez. Çok basit cümleler bile kadın ve erkek arasındaki farkın ne kadar derin olduğunu anlamamız için yeterlidir.

Bay Efendi erkek sitesi olarak bu farkların bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Kadın ve erkeklerin farklı olduğunu gösteren 7 cümle.

  • Konuşalım mı ?

Bizim için bu cümle bir sorun olduğunu ifade eder

Kadınlar içinse konuşmak karşısındaki erkekle iletişim kurma yoludur ve bu duruma çok hevesli olacaktır. Konunun ne olduğunun fazla önem yoktur konuşun yeter ! 🙂

 

  • Beni dinlemiyorsun !

Biz erkekler karşımızdaki insanı dinlerken genelde sessiz ve az mimik ile karşımızdakine sinyal göndeririz. Bu durum genellikle kadınlar tarafından dinlemiyoruz gibi algılanır.

Kadınlar ise karşılarındakini dinlerken ” Aa öylemi, çok şaşırdım, olur mu şekerim ” gibi cümleleri mimik ve jestlerle olabildiğince yoğun biçimde karşılarlar. Bizi de kendileri gibi düşündüklerinden dolayı bu davranışları yapmadığımız için dinlemiyoruz zannederler.

kadinlar-ile-erkekler-ayni-cumleleri-farkli-anlar-1
  • Birlikte Yapalım …

Biz genelde herhangi bir şey konusunda birlikte yapma kavramını ” Yardım almak” olarak algılar ve zayıflık olarak görürüz. Bu durum kaybetmişlik hissi uyandırır.

Kadınlarsa takım çalışmasını çok severler ve bu durumu kaybetmez olarak anlamaz ve aksine bilmedikleri bir konuda ve özellikle tanımadıkları daha önce hiç birlikte bir şey yapmadıkları bir kadınla gayet koordine şekilde herhangi bir işe koyulabilirler.

 

  • Biraz Sakinleşelim, susalım 

Biz erkekler bu durumu gerçekten sakinleşmek için kullanırız. Sessiz kalmak bizim için çok fazla sorun değildir ve hatta bir sorun üzerinde düşünmek için gerekliliktir.

Kadınlar ise bu durumu bir ceza olarak algılar ve durumu “bana kimse ceza veremez” gibi algılarlar. Genelde erkeğin sessizliğini sabote etmeye çalışırlar.  Onlara göre biz bu durumu asla anlamayız.

 

  • Sonra Tartışalım

Bu biz erkekler için tarafsız bir ifadedir. Yani olumlu yada olumsuz bir durum içermez. O anda konunun konuşulmaması gerekliliği bir sebepten mevcuttur.

Kadınlar için ise bu durum bir felakettir. Sürekli bir o tarafa bir bu tarafa savrulan düşünceler ile düşünürler. Tam anlamıyla bu kelimeyi bir hakaret hatta eğer başkaları yanında bu cümleyi duydularsa aşağılanmış hissederler. Kesinlikle olumsuz bir konuşmaya iknadırlar ve buna hazırlanırlar.

 

  • Güzel !

Biz genelde bir şeyi beğendiğimizi ifade ederken ; kötü, eh işte, iyi, çok iyi, güzel gibi ifadeler ile bunu olabildiğince az kademelendiririz.

Kadınlarda ise bu durum biraz daha farklıdır. Özellikle aynı şeyi ifade eden kelimelerden bir kolaj yaparak ; muhteşem,süper, olağan üstü, harika gibi durumu ifade etmeyi tercih ederler. Dolayısı ile sadece güzel kelimesi onlar için kaba hatta biraz aşağılayıcı bir his uyandırır. ,

 

  • Erkek işi !

Bu kelime genellikle erkekler tarafından yaptıkları şeyden utanıldığı anlamını çıkartırken bir yandan da garip bir şekilde durumdan gururlanırlar.

Kadınlar ise durumu çok farklı şekilde algılayarak, “Kesin Başka bir kadın var” a vardırabilecek zamparalık hikayelerinden oluşan bir düzine fikir ile birlikte düşünür.

 

Kısaca dostlar konuştuğunuz cümlelere dikkat edin ! 🙂

 

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.