Kadınlar Teknolojiye Nasıl Bakar ?

Biz erkeklerin yaradılışı gereği teknolojiye daha yakın olduğunu ve daha etkin kullandığımız aşikar bir durumdur.

Günümüze kadar ise kadınlar Teknoloji kullanımı konusunda daha etkinsiz yer almaktaydı.

Bu durum yakın zamana kadar böyle süregeldi fakat artık günümüzde özellikle cep telefonu gibi iletişim araçlarının çoğalması ile birlikte kadınların da teknolojiyi etkin şekilde kullanabildiği bir hal almış durumda.

Çok uzak değil, 2000’li yılların başına kadar bugün kullanımı neredeyse uzmanlık gerektiren teknolojiler artık herkesin çok kolay kullanabileceği bir hal almış durumda. İşletim sistemleri gelişmiş, görüntüleme cihazlarının teknolojileri ilerlemiş hatta görme veya işitme engeli olan insanların bile rahatlıkla kullanabileceği işitsel ve görsel ilerlemeler gerçekleşmiş durumda.

Erkeklerin uzmanlık gibi görünen teknoloji kullanım kolaylıklarının yok denecek kadar aza indirildiği günümüzde kadınlar da artık teknolojiyi etkin bir biçimde kullanabilmekte.

Fakat buna rağmen halen kadınlar erkeklerin bazı oyuncaklarını gereksiz dağınıklık olarak görebilmekte.

Siz www.bayefendi.com okurları ile gereksiz görülen bu Teknoloji araçlarını paylaşmak istiyoruz;

1- RC araçları (uzaktan kumandalı büyük oyuncakları)

Uzaktan kumandalı araçların başında tabii ki erkeklerin gözdesi kumandalı arabalardır.
günümüzde bu teknoloji o kadar ilerledi ki artık havada kullanılan helikopterler,dhrone lar, su üzerinde yol alan hovercraft ve tekneler.

Bu ve benzeri teknolojik araçlar kadınlar tarafından çocuk oyuncağı görülmekle beraber aynı evde yaşıyorsanız “Kaldır bunları buradan” yada “Bunu … çocuğa mı versek acaba” gibi söylemler ile karşılayabilmekte.

2- Evdeki Büyük Televizyon ve Ses sistemleri

Bu konuda sorun olarak karşımıza çıkabilecek olan genelde Televizyon değildir. kendileri de televizyon ile iletişimde sıkça bulundukları için sorun kaynağı olmamaktadır.

Ses sistemleri ise her ne kadar kablo teknolojileri azalmış ve gelişen teknoloji ile birlikte boyutları hatırı sayılır biçimde küçülmüş olmasına rağmen halen kadınlar tarafından olması gereken yerlerden kaldırılma gibi saldırılara uğrayabilmekte.

3- OYUN KONSOLLARI

GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BU KONUYU BÜYÜK HARFLER İLE YAZMAKTAYIZ.BUNUN SEBEBİ KADINLARIN EN BÜYÜK DÜŞMANLARININ BU OLDUĞU GERÇEĞİ.

PLAYSTATION, XBOX, NINTENDO VE BUNUN GİBİ OYUN KONSOLLARI HER NE KADAR KADINLARI DA OYUNUN İÇERİSİNE DAHİL ETMEK İSTESE DE, GEREK BİZLERİN DAHA ERKEKSİ FUTBOL, BASKETBOL, DÖVÜŞ VE SAVAŞ OYUNLARI GİBİ DAHA ERKEKSİ OYUNLAR TERCİH ETMEMİZ VE BU OYUNLARI OYNARKEN TAMAMI İLE OYUNA KONSANTRE OLUP ZAMANDAN VE ORTAMDAN KOPMAMIZ NEDENİ İLE EN BÜYÜK DÜŞMANLARIDIR. 🙂

Bu tip sorunları aşmanız için önerimiz birlikte olduğunuz kadınlarla daha çok ilgilenin ve mümkün olduğunca onlarla geçirmeniz gerektiğini düşündükleri zamanlar dışında teknolojik oyuncaklarınızla bu zamanlar dışında ilgilenmeniz…

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • hoşlanmaz

    İyi de kadınlar neden hoşlanmaz ki bunlardan? Biz onların örgü, beyaz-pembe dizileri, brezilya dram filmleri, hatta kankaları kadın arkadaşları ile saatlerce süren telefon görüşmelerine bir şey diyor muyuz? Biz moda, alışveriş, saatlerce süren AVM gezilerinden hoşlanmıyorsak onlar da bizim teknolojik oyuncaklarımızdan hoşlanmasını bekleyemeyiz. İlgi alanlarımız farklı ve aslında böyle güzel… 🙂 Tabi kadınların (örneğin eşimin) bilgisayarlarına yedikleri zararlı yazılımların (virüs, trojen vs) kurtarıcı yine biz erkekler oluyoruz o da işin komedi tarafı 🙂

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.