Kadınlara Söylenmeyecek 16 Cümle

Kadınlara Söylenmeyecek 16 Cümle

Biz erkeklerin ilişkide bulunduğumuz yada bulunmak istediğimiz kadınlar ile konuşurken kullandığımız bazı kelimeler kadınlar tarafından farklı anlaşılabilmekte. Öyle ki o an hiç tepki vermiyor olsalar bile içten içe bu kelimelerden nefret ediyorlar ve emin olun biz erkeklere diş biliyorlar. İleride sorun yaşamamak başka bir tabirle ” Konuştuğumuz her şeyin aleyhimizde delil olarak” kullanılmaması için kadınlarla konuşurken kullanmamaız gereken bazı klişe cümleleri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Amacımız daha önce bir çoğumuzun düştüğü ve tabi ki bu hatayla yüzleşmiş olan kadınların karşısında önü alınamaz şiddette tepkiler almamanız konusunda tecrübelerimizle paralel tavsiyelerde bulunmak.

Kadınlara asla söylenmemesi gerekenler;

 1. Evliliğe inanmıyorum
 2. Nereden Mesajlaşabiliriz ( whatsapp var mı ? / Facebook Varmı ?)
 3. Hemen tepki verme !
 4. Adını koymayalım.
 5. Tamam Tamam haklısın
 6. Seni kırmak istemem
 7. Bu ayakkabıdan, bu renk çantadan zaten sende yok mu ?
 8. Senden önce kimseyi sevmedim
 9. “Rus kızları… ” ile başlayan tüm cümleler
 10. Bakarız
 11. Ciddi bir ilişkiye hazır değilim
 12. Bunların hepsini sen kafanda kuruyorsun
 13. “Türk kadınları kezban yada paçoz”, veya yabancı kadınları öven tüm cümleler
 14. Para varsa her kadın benimle ilgilenir
 15. Aşka İnanmam
 16. Akışına bırakalım

 

 

 1. Evliliğe inanmıyorum
evlilik
evlilik

Beyler, unutmayın! Kadınların çoğunun dili her ne kadar “evlenmek istemiyorum” dese de her kadın evlenmek bir aile kurmak ister. Ayrıca karşınızdaki kadın gerçekten evlilik istemeyen biri ise de bu kelimeden “beni evliliği hak etmeyen birisi olarak görüyor !” düşüncesine kapılır.

Bir de düşünmediği şeyi aklına sokmamanızı tavsiye ediyoruz 🙂 Başka bir terim var ama söylemek istemedik şimdi.

2. Nereden Mesajlaşabiliriz ( whatsapp var mı ? / Facebook Varmı ?)

whatsappweb2

Bu cümle genellikle tanışmanın hemen ardından gelmektedir. Unutmayın bir kadın ile yeni tanıştıysanız ve eğer bir ilişki düşünüyorsanız onun direk iletişim numarasını istemeniz gerekmektedir. Dolaylı yollardan istediğiniz iletişim bilgisi öz-güveni eksik erkek imajı yaratmaktadır.

 

3. Hemen tepki verme !

Bırakın tepki versin. Eğer karşınızdaki kadın yada erkek fark etmez bu cümleyi kurduğunuzda onun üzerinde baskı kuruyor olursunuz. Bu kadın açısından baskılanma hissi uyandırır. Ayrıca unutmayın “bir kadının tepki vermemesi  çok daha tehlikelidir”.

4. Adını koymayalım.

erkekyalanlariKarşınızdaki kadına “ben şimdiden kaçağım, gönül eğlendirip gideceğim” demenin başka bir yönü olarak algılanır. Gerçekten iyi niyetli olsanız dahi kadınlar bunu aynen böyle anlar.

 

 

 

 

5. Tamam Tamam haklısın

Bu cümleyi söylediğinizde karşınızdaki kadın onu geçiştirdiğinizi bilir. Bundan öte onu küçümsediğinizi farkındadır. Bir kadını küçümsemek erkeğin yapacağı en büyük hatalardan biridir. Başınıza gelebilecekleri inanın tahmin bile edemezsiniz.

6. Seni kırmak istemem

erkek-baska-kadinla-aldatiyor
erkek-baska-kadinla-aldatiyor

Bu cümle seni kıracağım olarak algılanır ve kadın ya hayatınızda biri olduğunu yada ondan ayrılmak üzere olduğunuzu algılar ve olabildiğince hassaslaşır

 

 

 

 

 

7. Bu ayakkabıdan, bu renk çantadan zaten sende yok mu ?

stiletto

Sakın bu cümleyi kurmayın inanın bu cümleyi kurmanız onlara hakaret gibi gelmekte. Eğer bu cümleyi kurarsanız karşılığı olarak “her hafta maç var ne gerek var, evin her tarafı teknolojik aletler var” gibi misillemelerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacak.

 

 

 

 

 

8. Senden önce kimseyi sevmedim

senden-once-sevmedimGeleneksel bir sevgili cümlesidir. Kim söylerse söylesin ucuz bir sevgili kandırma cümlesi olarak algılanır.

 

 

 

 

9. “Rus kızları… ” ile başlayan tüm cümleler

300 Spartalı
300 Spartalı

Söylememize gerek var mı?! Bir bir erkek olarak size ” İtalyan yada Yunan erkekleri … ” ile başlayan cümlenin yarattığı etkinin aynısını karşınızdaki kadında yaratır.

 

 

 

10. Bakarız

En masum şekilde söylenen “Bakarız” kelimesi kibarca “hayır” veya “olabilir olmayabilir de” diyemediğimiz için söylediğimiz bir cümledir. Kadınlar sordukları soruya net cevap isterler. Eğer Bakarız derseniz onun söylediği yada istediğini ciddiye almıyorsunuz olarak algılarlar.

11. Ciddi bir ilişkiye hazır değilim

Karşınızdaki kadın bu cümle ile, Aklınızda başka bir insan olduğunu ondan hoşlanmadığınızı veya ciddi bir ilişkiyi hak etmediğini düşündüğünüzü algılar.

12. Bunların hepsini sen kafanda kuruyorsun

deliren-kadin

Sen manyaksın, akıl sağlığın yerinde değil demektir. Bir kadının bu cümleyi duyduğunda gerçekten delirebileceğini unutmayın.

 

 

 

 

 

13. Türk kadınları kezban yada paçoz”, veya yabancı kadınları öven tüm cümleler

 

otostop-ceken-kadinAynı şekilde kendisini sadece Türk kızı olduğu için aslında sevmediğinizi sadece elinizde ki imkanlar dahilinde hareket ettiğinizi algılar. Ayrıca yabancı bir bayana kazayla yol tarifi vermeye kalkmayın 🙂

 

 

 

 

 

14. Para varsa her kadın benimle ilgilenir

 

birikimyapmakKarşınızdaki kadına kadınlara bakış açınızı gösterir. Kısaca kadına bir meta gözüyle bakıyorsunuzdur. Ayrıca karşınızdaki kadına hayat kadını demiş olursunuz. Böyle bir cümle kurarsanız tavsiyemiz ortamdan hızlıca uzaklaşmanız.

 

 

15. Aşka İnanmam

aska-inanmamSeninle sadece yatmak istiyorum. Benim için özel değilsin sıradansın demektir.

 

 

 

 

16. Akışına bırakalım

Ne güzel sevişiyoruz şimdi daha iyi ilk seçenekte ben kaçarım demek olarak algılanır.

 

 

Sizlerle yukarıda paylaştığımız cümleleri farklı şekillerde farklı zamanlarda kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Nihayetinde insanız ama cümleleri kullanırken karşınızdaki kadının bir aklı olduğunu ve söylediğiniz cümleyi nasıl anlayabileceğini unutmamanızı hem ilişkinizin hem de ruh sağlığınız açısından iyi olacaktır.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.