Kadınların Özel Anları

“Kadınların özel anları” erkeklerin çok da dikkat etmedikleri zamanlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği ile ilgili bir konu yazısıdır.

Bu yazımızda silerle kadınların ne zamanlarda üstlerine gitmememiz gerektiğini siz www.bayefendi.com okurları ile kısaca paylaşmak istedik.

 

MUAYYEN GÜNLER

Muayyen gün Nedir ?

Kadınların her ay sağlıklı bir kadın olduklarını gösteren yeniden yumurtlama dönemini ifade eden diğer adları ile Regli ve Aybaşı gibi farklı ifadeler ile anlatılan ayda 1 kere 4 ile 8 gün arasında değişiklik gösteren zaman periyodunu ifade eder.

Bu dönem içerisinde kadınlar eski yumurtayı atar ve yeni bir yumurtlama dönemine girmektedir. Doğal olarak hormonsal olarak değişiklikler içerisindedirler. Kimi kadınlarda çok sancılı olarak geçen bu dönemde çoğunlukla kadınlar normal zamanlardakinden daha tahammülsüz ve agresif olarak gözlemlenmektedir.

Bu dönemlerde tahammül sınırı düşen kadınlarla herhangi bir konuda tersleşmek onların daha fazla tepki vermesine ve daha kırıcı olmalarına sebebiyet verebilmektedir.

Daha çok eğer konu ölümcül bir durum değilse daha sonra konuşmak üzere ertelemenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer ölümcül bir konu ise çok fazla kişiliği ile ilgili bir yorum yapmadan, konuyu kısa ve dikkatli cümleler kurarak tartışmanızı öneriyoruz.

 

KISKANÇLIK ANLARI

 

Kıskançlık anları Kadınların Özel Anları arasında en önde gelen ve en tehlikelilerinden birisidir.

Çünkü ne zaman ve hangi konunun bağlamında karşınıza çıkacağını öngörmeniz çok zordur. Kadınlar genelde kıskançlık duygularını gizler ve başka bir konu ile biz erkeklerin karşısına çıkararak ne olduğumuzu anlamadığımız bir duruma itebilir.

SUSMANIZ GEREKEN AN !

Sizlerle susmanız gereken anı paylaşmak istiyoruz. Bu an başka bir konunun altından çıktığı andır. Size başka bir kadın ile ilgili konu açıldığı an, susmanız değil sadece ona başka herhangi bir kadının onun yerini alamayacağını ve onu çok sevdiğinizi söyleyin.

Ardından her ne derse desin, ne kadar üzerinize gelirse gelsin, üzerinize alınmayın. Eğer konu süresi çok geçmiş bir durumsa karşınızdaki bayanın içerisinde konu tahmin edemeyeceğiniz kadar büyümüş ve derinleşmiş olacaktır. Kullandığı kelimelerde o derinlik kadar sert ve kırıcı olabilir.

Size tavsiyemiz SUSUN ve SAKİNLEŞMESİNİ bekleyin.

 

AİLE İLE İLGİLİ AN’LAR

Kadınları genelde anneler ve babaları ile geçirdikleri veya onları kim büyütmüşse onlarla birlikte geçirdikleri anlar hakkında konuşmamaya ve olduğuna inandığınız, gözlemlediğiniz problem kaynaklarından bahsetmekten mümkün olduğunca kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Aslında bu konu sadece kadınlar için değil tüm insanlar ile aranızdaki diyaloglar için geçerlidir. Çünkü hiç birimiz bu tip durumları çok da sağlıklı karşılayamaz ve korunma mekanizması çalıştırırız. Diyalog sağlıklı olmayacak ve hiç beklemediğiniz sonuçlar doğurabilecektir.

Karşınızdaki kadın, bu konuda kendisi bir sorun fark edip sizden bu konuda yardım isteyene kadar asla ona bu konulardan bahsetmemeniz gerekmektedir.

 

KADINLARIN ÖZEL ANLARI KONUSUNDA www.bayefendi.com OKUYUCULARI OLARAK SORUN YAŞAMAMNIZ DİLEĞİYLE.

 

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.