Korkma La Biziz ÇARŞI

BJK Çarşı gurubu, Beşiktaş’ın yeni stadyumu Beşiktaş Vodafone Arena açılış törenine taraftarların alınmamasını #KorkmaLaBizizÇARŞI hashtag ‘i ile protesto etti.

10.4.2016 tarihinde yapılan açılışta Beşiktaş taraftarının stada alınmaması üzerine Çarşı gurubundan sosyal medyada twitter üzerinden tepkiler yağdı.

besiktas-vodafone-arena-acilis-toreni
besiktas-vodafone-arena-acilis-toreni

Özellikle Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan eleştirilerde; Beşiktaş Spor kulübünün asıl sahibi olan taraftarın açılışa girememesi, ev sahibi olmasına rağmen bu önemli günü kutlamalarına engel olması nedeniyle BJK Başkanına tekpiler gösterilirken, Cumhurbaşka’nı ve çevresindekilerin protesto edilmekten çekindiği için (GS stadı açılışında protesto edilmişti) halkın stadyuma alınmaması kararlaşıtırılmasına ve sadece belirli kişilerin açılış törenine katılması düşüncesi insanları çıldırttı. Cumhurbaşkanın olay çıkmasından korktuğu, dünya lideri olduğunu iddia etmesine rağmen misafir olduğu futbol sahasında ev sahiplerini istemediği yönündeki tepkiler twitter üzerinden şu hashtag ile çığ gibi büyüyor; #KorkmaLaBizizÇARŞI

Kendilerini açılış törenine sokmayan Beşiktaş yönetimine; yarın 11.4.2016 tarihli ilk resmi maç olan BJK-Bursa maçında cevap vereceklerini söyleyen çarşı gurubu ve çoğu Beşiktaşlı taraftar, Cumhurbaşkanına hoş görünmek için yapılan bu hareketin hesabını soracaklarını, 100 yıla ihanet ettiğini düşünüyor.

kara-kartal
kara-kartal

Özellikle Fikret Orman’ın çok fazla (Yaklaşık 40-50 kere) “Sayın Cumhurbaşkanım” demesi ve söylediği şu sözler taraftarı sinirlendirmiş görünüyor

 “Sayın Cumhurbaşkanım, sizi biliriz, Allah razı olsun efendim.”

Ayrıca yapılan bir eleştiride de Beşiktaş Arena çevresinde alınan yoğun güvenlik tedbirleri, trafiğin kapatılması ve sonuçta taraftarın kutlamaya alınmaması üzerine yapılan yorumlar ;

 • İsterseniz bundan sonra Beşiktaş’a Karakartal değil, Akkartal diyelim” diye teklif sunun Saray erkanına, hoşlarına gider.
 • Seyircisiz oynanan maçı görmüştük de, seyircisiz açılan stadı ilk defa görüyoruz!
 • Neden bir gün sonraki 42 bin kişi önünde açılmadı ki? Hem daha görkemli olurdu!
 • Stat mı açıyoruz siyasi kampanya mı yapıyoruz.
 • “Allah’tan başka kimseden korkmayan, halkın cumhurbaşkanı” stad açmaya halksız gidiyor.
 • Türkiye’nin ilk taraftarsız açılan stadı hayırlı olsun.
 • Eve gelen misafir ev sahibini dışarıda bırakıyor.
 • Sen bugün şakşakçılarınla git, o stad yarın halka açılacak ve her maç, her sözümüz kulaklarında çınlayacak emin ol…
 • Taraftarını kendi stadına aldırmaktan korkan adamdan dünya lideri olur mu?
 • Fikret Orman’a : Sen saraylı olabilirsin ama biz halkın takımıyız.
 • Öyle bir ülke düşünün ki bir futbol kulübü kendi taraftar grubunu korkudan çağıramasın.
 • Tepkilerden korkanlar çarşıyı öz yuvasına almıyor! Ruhumuz yeter.
 • Asıl açılış yarın. Kravatlılar değil atkılılar geliyor.
 • Teo: Hiçbir korkuya benzemez, vatanını, seyircisini ve ruhunu satanların korkusu!
 • Taraftar yarın başkana unuttuklarını hatırlatır.
 • Sana BJK Başkanlığı yakışmıyor o takımın şanlı bir geçmişi var. Şanına yakışır açılışı hak ediyordu.

tepkileri yağdı…

Müjdat Gezen ise tepkisini şu sözlerle gösterdi:

Beşiktaşı Beşiktaş yapan Şeref Bey’i, Baba Hakkı’yı ve diğerlerini bir kez olsun anmayıp, 38 kez CB’ye minnet sunan başkan Fikret Orman!

Fikret Orman, yaklaşık 40 defa Sn Cumhurbaşkanım diyerek yalxklık rekoru kırdı! Yazıklar olsun!

Twitter: KorkmaLa BizizÇARŞI: https://twitter.com/search?q=%22KorkmaLa%20Biziz%C3%87AR%C5%9EI%22&src=tren

https://twitter.com/search?q=%23%C3%87ar%C5%9F%C4%B1Yav%C5%9FAKlaraKar%C5%9F%C4%B1

ForzaBeşiktaş https://twitter.com/forzabesiktas

Beşiktaş https://twitter.com/besiktas

Bizim yorumumuz: Açılışa Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekilleri, Spor dünyasının önemli isimleri gibi kişilerin katılımı, açılışın Cumhurbaşkanı tarafından yapılması gayet normal bir durum. Ancak burada taraftarların üzüldüğü ve asıl kızdığı konu, açılışta olmamaları aslında. Bu da Beşiktaşın asıl sahibinin en doğal hakkı. Keşke yine devlet erkanının katıldığı muazzam bir açılış yapılsaydı. Çünkü bu büyük gün tarihte bir daha olmayacak. Telafisi yok. Tekrarı yok.

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

 • Biz Beşiktaş Çarşı

  Vodafone Beşiktaş Arena stadyumu açılış maçı, BJK-Bursa arasında yapılmış olup, 3-2 Beşiktaşın galibiyetiyle sonuçlandı. İlk golü Mario Gomez attı ve tarihe geçti.
  Fakat biz taraftarlar, dünkü açılış nedeniyle yönetime kızgın ve kırgınız. Şampiyonluk yarışındaki futbolcuların ve teknik direktörün konsantrasyonunu bozmamak için bugün maçta protesto tezahüratı yapmamaya çalıştık. Bu bizim tepkisiz kaldığımız anlamına gelmesin. Gördüğünüz gibi düşünceliyiz, korkma başkan biz Beşiktaşlıyız, biz haksızlığa karşıyız, biz Çarşıyız!

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.