Maço vs Romantik…

Erkek olarak kadınları etkileyebilmek en güdüsel ihtiyaçlarımızdan biri.

Aslında sadece erkek ihtiyacı değil kadının da en temel ihtiyacıdır beğenilmek. Fakat doğal olarak biz bir erkek sitesi olarak yazımızı erkeğin beğenilme duygusu üzerine kurguladık.

 

KADINLAR MAÇO ERKEKLER HAKKINDA NE DÜŞÜNÜR ?

Kadınların çoğu iç güdüleri gereği hem kendilerini sahiplenen hem de çocuklarını koruyup kollayabilecek erkeklerden hoşlandığı doğrudur. Günümüzde bu durum fiziksel güç ve korumacı davranış arayışının yerini daha çok maddi konularda korunmayı almasına rağmen halen davranış biçimi ile maço erkek tiplemesi ilgi çekmeye devam etmekte.

 

Bunun en temel sebeplerinden biri az önce bahsettiğimiz gibi korunma güdüsü olmasının yanında erkeklerin bu sert tavırlarının kadınlar üzerindeki cinsel çekim göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

 

Aynı zamanda baba koruma hareket biçiminin bir kopyası olan maço davranış biçimi kadınların korunma konusunda en güdüsel çağrışımını meydana getirmekte.

Bu sebepten  erkek her ne kadar yumuşak bir mizaca sahip olsa da belli durumlarda gerekli zamanlarda sert yüzünü de ortaya koyarak kadın için korunma güdüsünü sıcak tutarak cazibesini korumaya devam edebilir.

Tabi Maço Erkek profilinin dozunu kaçırarak şiddet uygulayan insanlık dışı varlık tanımına geçmemek şartı ile…

 

ERKEKTE ROMANTİZM

Erkeğin romantik olmasının kadınlar üzerindeki etkileri günümüzde çok moda.

Kısaca erkeklerin, çiçek göndermek,özel günlerinde hediyeler almak ve küçük sürprizler yapmak saç renginde yaptıkları değişiklikleri, yeni kıyafetlerini farkında olmaları gibi ince davranışları kısaca onu hep gördüğünüzü ve onun sizin için ne kadar ilgi çekici olduğunuzu gösteren davranışlar kadınların çok hoşuna gitmekte.

Bununla ilgili çok fazla ayrıntı mevcut fakat erkeklerin kurtarıcısı olan instagram, facebook ve diğer takvim hatırlatıcıları gibi uygulamalar konu ile ilgili takibimizi kolaylaştırmakta.

 

Şimdi size bu uygulamaları kadına karşı ne kadar ilgili olacağınız konusunda nasıl yardımcı olacağı onusunda bir kaç tüyo;

 

Öncelikle Facebooktan başlayalım her gün önümüzdeki bilgisayar, tabletlerde ve cep telefonlarında açık olan facebook’a biraz daha dikkatli bakarsak doğum günlerini sürekli haber vermekte, takip edelim.

 

Elimizde mevcut olan tüm Microsoft Outlook, telefon takvimleri vb. uygulamaların hepsine eşinizin yada sevgilinizin  doğum gününü, tanışma veya evlilik yıldönümünüzü hatta özellikle muayyen günlerini kaydetmeyi unutmayın.

Bu günler kendisine biraz daha fazla özen göstermenizi gerektiren bazen de uzak durmanız konusunda çok değerli klavuzunuz olacaktır.

Instagram gibi resim paylaşım uygulamalarının takibi günümüzde daha da kolay!

Merak etmeyin zaten sevdiğiniz insanı takibe almanız zaten onun gerçekletirdiği saç rengi değiştirme saç kesimi, veya yeni bir giysi alması gibi durumları hemen bu uygulamada paylaşıyor olması 1 önce ki katta 1 hafta önceki paylaşımına bakmanız sureti ile arada ki farkı farketmeniz konusunda size çok yardımcı olacaktır.

Böylece sosyal medya teknolojileri yardımı ile “Romantik Erkek” profiline bütünmüş olacaksınız…

 

MAÇO ERKEK Mİ, ROMANTİK ERKEK Mİ ?

Sıra geldi konu başlığında belirttiğimiz ” MAÇO ROMANTİĞE KARŞI” konusunun cevabına.

En doğrusu aslında dengeli davranmak. Yani yeri geldiğinde romantik, yeri geldiğinde korumacı olan maço davranış biçiminde bulunan erkek olabilmek.

 

Bu hareket tarzlarının kadınların istediklerine cevap verebilmeniz  konusunda size yardımcı olacağının garantisini veriyor muyuz ?

 

Hayır!  Kesinlikle kadınların ne istedikleri ile ilgili net bir bilgiye sahip değiliz :).

Bu konuda iddiamız yok olana da hayatta başarılar dileriz.

Biz sadece görebildiğimiz tüm boşlukları doldurmak, olabildiğince az açık kapı bırakarak mutlu olabilmenin yollarını bulma konusunda sizler ile paylaşımda bulunmaya çalışıyoruz.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.