OHAL sahtekarlığı

OHAL sahtekarlığı hakkında duyuru :

Olağan üstü hal sahtekarlığına dikkat !

Bugün cep telefonlarına gelen mesajlardan öğrendiğimize göre bazı kişilerin kendilerini görevli olarak tanıttıktan sonra evlere girdiği, hırsızlık yaptığı görülmesi üzerine bu fırsatçılara karşı tedbirli olunması gerektiğini hatırlatırız.

UYARI:

Polis adı altında evinizi arama yapacağız diyerek 2 ya da 3 kişi kapıya gelerek, hakkınızda arama kararı var gerekçesiyle evinize girip değerli eşya veya para aramaktadırlar..

Bu gibi durumda 155 polis imdat tlf  mutlaka arayın..fırsatcılara kanmayın..

Polis merkezlerine 200’e yakın ihbar alınmış olup, 50 kadar ihbarcının maalesef kandırılmış olduğu ortaya çıkmıştır. Eve gelen veya sizi sokakta çevirip ben polisim diyen ve kendine sivil polis süsü verenlere karşı ilk yapacağınız şey, Savcılık arama izni istemek, şüphelenmeniz halinde kapıyı açmamak, açtıysanız derhal kapatmak, bir bahane ile kapıyı kapatmaya çalışmak ve en önemlisi 155 Polis telefonunu arayarak hakkınızda böyle bir karar ve uygulama olup, olmadığını anlatmaktır.

Bilginize…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.