PayPal Türkiye’de Faaliyetini Durdurdu

PayPal Türkiye’de faaliyetini durdurdu

Dünyanın en yaygın dijital ödeme platformlarından PayPal artık Türkiye’de çalışmıyor.

PayPal yaptığı açıklamaya göre ; “yerel düzenleyici kuruluşa ( BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU (BDDK)) yaptığımız lisans başvurusunun reddi ile ilişkili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma emri gereğince uygulamak durumunda kaldığımız bu karardan dolayı Çok üzüntü duymaktayız açıklamasını yaptı.

Paypal ne zaman kapanıyor ?

Gerekli izinlerin alınabilmesi için Önümüzdeki dönemde tekrar başvurularda bulunacağını belirten firma Bu uygulamanın 6 haziran 2016 ‘dan itibaren gerçekleşeceğine ve kullanıcıların PayPal hesaplarında olan paraları normal hesaplarına aktarmaları gerekliliği konusunda bilgi verdi.

Bütün internet üzerinden gerçekleşen online satış işlemlerinde en sık kullanılan platformlarından biri olan PayPal düşük bedelle transfer ücreti ödendiğinden dolayı en çok tercih edilenlerden biriydi.

PayPal’ın Türkiye’de belediye Kazan izin alınmasının sebebi nisan ayı sonunda Türkiye’de Kullanıma açılmış olan Troy‘un Herhangi bir etkisi olup olmadığı merak konusu.

Özellikle dijital platformları da kullanılan PayPal ödeme platformunun yerine hangi marka çıkacağı şimdiden merak konusu.

İnternet üzerinden yapılan sanal satışlarda en yaygın ve kolay kullanımı olan PayPal bundan Kısa bir süre önce güvenlik açıkları bulunduğu eleştirisi almıştı.

 

Eğer paypal kullanıyorsanız ve hesabınızda para varsa hesaplarınıza bir an önce aktarmanızı yada ihtiyaçlarınız için kullanmanızı öneriyoruz.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • pay&pal

    Dünyaca ünlü ve güvenli olan ödeme aracı olan Paypal’a neden BDDK izin vermemiş anlayamıyorum. Arabı, İranlısı Rusu her türlü para ticaretini rahatlıkla yaparken paypal neden yasaklanıyor. Saçmalık…

  • Orhan

    5 TL vardı hesabımda lan gitti para ne zorluklarla kazanmıştım

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.