Playstation 4 Ultimate Player Edition

Sony, PlayStation 4 Ultimate Player Edition 1 TB hard disk ile üretilen PS4 UPE modelini tanıtarak, 15 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya çıkacağını duyurdu.

PlayStation 4’ün yenilenmiş bir sürümü olan ve  1 TB.lık yüksek bir depolama alanı bulunan Ultimate Player Edition modeli şimdiden PS4-Xbox yarışmasının ne kadar hararetli geçeceğine dair emareler taşıyor.

PS4 UPE vs PS4 karşılaştırması yapıldığında; PS4 UPE %10 daha hafif ve %8 oranında daha az güç tüketmekte. PS 4 Ultimate Player Edition sürümündeki bir diğer değişiklik ise gövdedeki parlak kısmın daha mat bir desen ile değiştirilmesi. Bu dizayn değişikliği teknoloji dünyası tarafından Sony firmasının Microsoft’u takip ettiği şeklinde algılanıyor  (Microsoft 1TB hddli yeni Xbox One  modelinde cihaza mat bir yüzey eklemişti).

1 TB PS4 Ne zaman gelecek ve fiyatı ne olacak?

Avrupa ve PAL bölgelerinde  15 Temmuz 2015 tarihinden itibaren  sunulacak PlayStation 4 Ultimate Player 1TB Edition fiyatları henüz belli değil.  Ancak konsol pazarı haberlerine göre memory (bellek) açısından gayet yeterli bulunan PS4 UPE, oyuncular ve oyun geliştiriciler için oldukça tatmin edici.

Oyun konsolu savaşlarında çok kısa bir süre sonra PS4 2TB modelini de görmenin sürpriz olmayacağını şimdiden söylemek mümkün.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • konsol çılgını

    Bu yeni PS4 UPE denilen model ile PS4 arasındaki farklar bu kadar mı? Eğer öyleyse ve çok fazla bir fiyata satılacaksa açıkçası almaya değmez gibi geldi. Hafifliği, düşük güç tüketimi ev kullanıcıları için büyük bir avantaj değil. Bana 1 tb hard disk belki biraz cazip kıldı bu konsolu.

  • ps4 guardian

    Ps4 Ultimate Player Edition 1 TB hard diskli modelinin fiyatı açıklandı mı? Ve normal ps4’ler ucuzlayacak mı en çok merak ettiğim sorular…

  • ps4 yeni

    Abi valla süper de fazla depolama alanının ne faydası var? Bu fiyata değer mi bilmiyorum…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.