Profesyonel DJ Eğitimi

Disk Jockey teriminin kısaltması olan DJ.’lik aslında sadece bir hobi değil aynı zamanda profesyonel bir meslek.  Tabi bu mesleğin eğitiminin de profesyonel eğitmenlerden alınması gerektiği önemli bir gerçek.

DJ.lik çalan parçaları karıştırmak (mix) ve belirli bir müzik kütüphanesi (koleksiyonu) dahilinde parçalar arasında geçiş yapmaya yarayan aletler kullanılarak yapılan bir iş. Kazancı makul, eğlenceli ve ancak hiç de kolay olmayan bir meslek DJlik…

Soru: Peki gerçekten DJ olmak isteyenler ne yapmalı? Nasıl dj olunur? Hangi DJ.lik kursuna gitmeli ve ne gibi eğitimler almalı?

Cevap: Piyasada dj.lik okulu adıyla pekçok kurs olmasına rağmen bu konuda Türkiye’de yurtdışı ile bağlantısı olan, uluslararası düzeyde öğrencilerin veya kursu tamamlayanların tanıtımlarını yapabilen tek bir eğitim şirketi mevcut.

Yaptığımız araştırmalara göre Caretta Records (Ulusalararası) ve Ben DJ olmak istiyorum eğitim kurumu Disk jokeylik eğitimi konusunda oldukça uzman ve örencilerine bir program dahilinde modern dj.lik teknolojileri kullanılarak eğitim veriyor. DJ setup ve controller kullanılarak mesleği kısa sürede öğrenmeniz sağlanıyor.

Fakat ben yapamam, öğrenemem deme şansınız yok. Çünkü öğreneceksiniz. Veya bunu bir meslek olarak değil de hobi olarak öğrenmek istiyorum diyorsanız yine alacağınız eğitimler sonunda profesyonel bir DJ olduğunuzu göreceksiniz. (Kursun herkesi kabul etmediğini hatırlatmakta yarar var. Kursun kendi kriterlerini sağlıyorsanız sizi eğitime alıyorlar).

Firma tarafından verilen Uluslararası Profesyonel DJ Eğitimi sadece bununla kalmıyor, bir sonraki adım ise müzik prodüktörlüğü eğitimi olup, bundan daha sonraki yazı dizimizde bahsetmeyi planlıyoruz.

Not: DJ kurs fiyatları ve detaylı bilgi için DJlik kursu sitesini, uluslararası tanıtımların yapıldığı Caretta Records international music production sitelerini incelemeniz tavsiye edilir…

 Dj workshop programı süresinde ve sonrasında edinilecekler ise şunlar:

Uluslararası DJ sertifika programı

14 gün ortalama 17 saat 1+1 DJ eğitimi

iTunes ve Beatport uygulamaları

DJ kariyer planlaması

60 dakikalık DJ antrenman desteği

Dijital DJ yazılım eğitimi ve uygulamaları


www.bendjolmakistiyorum.com

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • sertifikali DJ

    Yazıda belirtildiği gibi uluslararası dj sertifikası veren tek bir yer var Türkiyede. O da carettarecords şirketinin Türkiye temsilcisi olan bendjolmakistiyorum.com adresindeki firma. Dj olmayı çok istediğimden piyasada yaptığım çok yönlü araştırma sonucunda orayı tercih etmiştim ve açıkçası diğerlerinden farklı ve üstün olduğunu kısa zamanda anladım. Adamlar tam bir profesyonel dj akademisi. Ben de tavsiye ederim.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.