Suç makinesi seri katil Atalay Filiz

Seri cinayetler nedeniyle yakalanan ve İzmir, Bozyaka Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Atalay Filiz’in üzerinden giysi ve yaşamsal eşyaların yanında bir çok sahte belge ve kendi adına düzenlenmiş bir pasaport ve silah kapsamında kesici aletler çıktı.

Polis Üst arama zabtından elde edilen bilgiye göre ;
Pasaport incelendiğinde en son 2012 yılında Endonezya’ya gittiği, pasaportun geçerlilik süresinin de yine 2012 senesinde dolmuş olması dikkat çekti.

Kendi fotoğrafının yapıştırıldığı dört adet sahte kimlik ve yine başkası adına ve kendi fotoğrafının olduğu üç tane sahte sürücü belgesi, kendisi ve başkaları adına düzenlenmiş 14 tane banka kartı, kredi kartları, askeri personel yakını kimlik kartı, kendisine benzeyen bir Fransız vatandaşına ait kimlik bilgilerini içeren belge, biri 17 diğeri 15 cm uzunluğunda iki adet avcı bıçağı, biber gazı, 10.000 TL ve  3 bin 500 Euro para üst arama tutanağına geçti.

Site ilkelerimiz gereğince suçluluğu kanıtlanmadığı sürece herkes masumdur ceza hukuku prensibince yorum yapmamızın doğru olmadığını düşünsek de kuvvetle muhtemel bir şekilde işlediği kasten öldürme suçları ve bunun yanı  sıra işlediği bu resmi belgede  sahtecilik suçlarından da mahkemede yargılanacak olan Atalay Filiz, çok ciddi cezalar alacağa ve uzun süre cezaevinde mahkum olacağa benziyor şimdiden. Tabi umarız ki ruhsal bozukluk nedeniyle cezası ortadan kaldırılmasın… Bunu da mahkeme süreci belirleyecek. Takdir hakimindir…

İşte Atalay Filiz’in polise verdiği ilk ifade…

Not: Atalay Filiz’in işlediği suçlar ile ilgili olarak sitemize değil, www.hukuki.net sitesine soru sormanızı da rica ediyoruz. Sonuçta avukat veya hukukçu değiliz. Ancak diğer yorumlarınızı aşağıya bekleriz.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.