Tıraş Bıçağı Kullanabilmek

Tıraş Bıçağı Kullanabilmek

Günümüzde etrafımızda pek de parlak yüzlü erkekler görememekteyiz. Ayrıca teknolojilerin gelişmesi sonucu elektrikli tıraş makinelerı teknolojilerinin artarak hayatımızda yerini bulması ve berber kültürünün artmasına rağmen kendi başınıza elektriksiz ve berbere ulaşamayacağınız zaman dilimleri ve konumlar olabilir.

Bu zor durumlar karşısında eski usul olarak görünen yanakları o beyaz ferahlatıcı köpük ile Noel Baba ( Santa Claus)  efekti vererek jilet yada yeni tabiri ile o bıçak adedi artarak 2 bıçaklı, 3 bıçaklı hatta 4, bıçaklı jiletli tıraş bıçaklarını kullanmayı bilmemiz gerekmektedir.

Fakat her ne kadar berber sohbetleri çok önemli olsa da, hatta elektrikli tıraş makineleri ile istediğimiz her zaman her yerde tıraş olabilsek de bir afet anında berberlerin kapalı olacağı ve elektriğin de olmayacağı durumlarda her birimiz Robinson Cruze efekti ile insan içine çıkmak durumunda kalabiliriz.

tirastakimi

Tıraş bıçağı nasıl kullanılırdı ?

1990 lı yıllardan sonra doğan genç nesil doğal olarak, bu konu ile ilgili fazla bilgi sahibi olmayabilir. Nihayetinde elektriksiz bir yaşam konusunda pek fazla deneyimleri yok. Bu durumla başa çıkabilmek için babalarımızın dedelerimizin usulü olan yanaklarımızı sabun veya eğer bulabilirsek eski usul tıraş köpüğü ile köpürtmek sureti ile o mentollü serinliği yanaklarda iyice hissetmenin ardından tıraş bıçağını nazikçe yüzümüzü parmak ile gererek sabırlı biçimde tıraş etmeyi bilmemiz gerekmekte.

TIRAŞ BIÇAĞI KULLANMAK NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ ?

Bu durum ile başa çıkamazsak hoş olmayan görüntülere sebebiyet verebileceğimiz gerçeğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Teknoloji dünyasından, manyetik kıyamet sonrası ilkel döneme geçilmesi durumunda bir kaç ay içerisinde tanınmaz hale gelebileceğimizi unutmamalıyız.

Ayrıca Jilet kullanamamanın özel bölgeler içinde önemli olduğunu hatırlatmak isteriz (ör: etek tıraşı ). Mazallah bu konu ile ilgili bilgisizliğimiz çok can yakıcı sonuçlara sebep olabilir :).

 

Köpük ve jilet ( Tıraş bıçağı ) ile o yakışıklı yüzümüzü ortaya çıkartabilmek her erkeğin bilmesi gerekenler listesinde yer alan önemli maddelerden biridir. Unutmayın ki erkek dediğiniz her zor durumun üstesinden elegan biçimde gelebilenlerdir. Ayrıca izlediğimiz filmlerin çoğunda o elegan adamlar her ne kadar aylarca mahsur kalıp saçları sakalları uzamıyor gibi görünse de aslında gerçeğin kamera arkasında gerçekleştiğini ya da o film yıldızı elegan erkeklerin köse olduğu gerçeğini 1-2 gün tıraş olmadan gezmenin sonuçlarını fırça gibi yanaklarımız sonucunda öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Bayefendi erkek özel site yazarları olarak bir an önce tıraş bıçağı kullanmayı öğrenmenizi temenni ediyoruz…

 

 


tirastakimi3

Arkonu efsane sabun köpüğüarkotirassabun

Kadınları etkileyen diğer özellikler

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.