Türk Kargo Uçağı Kırgızistanda Düştü

Türk Kargo Uçağı Kırgızistanda Düştü

Kırgızistan’da yakıt ikmali yapmak isteyen Türk kargo Uçağı bugün sabah saatlerinde Kırgızistanın başkenti olan Bişkek’te bir yerleşim merkezine düştü. Uçak içerisinde bulunan 4 mürettebat ve yerleşim merkezinde yer alan 33 kişi bu kazada hayatını kaybetti.

Act hava yollarına ait olan Uçak Honk-hong İstanbul seferi yapmaktaydı

 

turk-kargo-ucagi-kirgizistanda-dustu-2

Bu  sabah saat 7.00 civarlarında  gerçekleşen kazada uçak yakıt ikmali yapmak isteği ile Bişkek Manas Hava alanına iniş yapmak istedi. Fakat olumsuz hava şartları nedeni ile inişi gerçekleştiremeyen Boeng 747 modeli kargo uçağı henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple yerleşim yeri olan bir köye düştü.

Reuters haber ajansı, uçağın en az 15 eve zarar verdiğini aktarıyor. Geniş bir bölgeye yayılan uçağın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Uçak kazasında ölenlerin toplam sayısı şimdilik 37 olarak belirtilirken 4 mürettebat ve 33 kişinin yerleşim yerinde yaşayanlar olduğu bildiriliyor. Düşen uçak nedeni ile 4 çocuğun da ölenler arasında olduğu belirtiliyor.

Türkiyeden Kırgızistana giden yetkililer olay ile ilgili bilgi almayı amaçlıyor.

Kırgızistan yetkilileri uçağın pilot hatası nedeni ile düşmüş olabileceğini belirtiyor. Hava koşullarının da yoğun sis nedeni ile olumsuz olması uçağın düşme nedenlerinden biri olarak tahminler arasında.

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.