Twitter 140 Karakter Sorununa Çözüm Getiriyor

Twitter 140 Karakter Sorununa Çözüm Getiriyor

Kısa paylaşım sosyal medya sitesi Twitter, kullanıcılarına müjdeli haberi verdi. Kullanıcıların kendilerini ifade etmek için yeterli görmedikleri 140 karakter kullanımı ile ilgili yapacağı devrim niteliğindeki değişikliği açıkladı.

Şu anda kullanılan Twitter uygulamasında Tweetlere eklenen video ve  fotoğraflar ve tweetlere verilen cevaplara yer alan kullanıcı isimleri 140 karakter sınırı içerisinde yer almaktaydı. Yani yazdığınız yazının altına link veya fotograf eklediğinizde 140 karakter kullanımınız kısıtlanmakta yada bir tweet e cevap vermek istediğinizde yazacağınız cevap içerisinde bulunan kullanıcı adınız 140 karakterden kullanıyor ve ifade etmek istedikleriniz için daha az cümle kurmak zorunda kalıyordunuz.

Yakın zamanda güncellenecek olan sürümde tweetlere ekleyeceğiniz fotograflar, linkler ve vereceğiniz yanıtlardaki kullanıcı adları bu 140 karakterden kullanmıyor olacak.İfade etmek istenilen paylaşım böylece 140 karakterin tamamını kullanabiliyor olacak..

Twitter resmi sitesinden yapılan resmi bilgilendirmede, kullanıcıların Twitter’da mesaj göndermenin ötesinde birçok uygulamaya erişebildiği kaydedilerek, bunun karakter sıkıntısına yol açtığı konusunda geri bildirimlerin toplandığı bilgisi verildi.

Bu problemin ortadan kaldırılması için artık mesajlara eklenen fotoğraf, video ve benzeri eklentiler ile hashtag (heçtag) ve yanıt mesajlarındaki isimlerin 140 karakterden düşmeyeceği vurgulanan açıklamada, kullanıcıların eski paylaştıkları ve retweet (Rt) yaptıkları tweetleri de yeniden retweet yapmalarına ve aynı tweetleri alıntılamalarına da imkan sağlayacak yenilikler olduğu ifade edildi.

Bu özelliklerle kullanıcıların 140 karakteri daha özgürce kullanabilecekleri ve kullanım kolaylığına kavuşacakları belirtildi. Daha bir çok yenilik üzerinde çalışıldığı bilgisi verilen açıklamanın ardından bu durumun twitter fenomenlerini ve kısa cümleler ile paylaşım yapmakta zorluk çekenlerin derin bir oh çekmesi bekleniyor.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.