Uzlaşmacı Erkek Olmak

Uzlaşmacı Erkek Olmak

İnsan iletişimlerinde bir çok eksiklik olan ve yüzeysel bir yapıda sağlam temellere dayanmayan etkileşim şekillerinden kaynaklı bir çok uzlaşmazlık ortamı hem özel yaşamımızda hemde profesyonel yaşamında biz erkeklerin başına hemen hemen her gün gelebilmekte.

Bu tip durumlarda sorunun bir parçası olmak yerine uzlaşmacı bir yapıda olabilmek gerekliliği zorunludur.

Böyle durumlarda uzlaşmacı olabilme yeteneğinizi öne çıkartmalısınız.

Unutmayın erkeğin fazla maço görünmesi hem çevresi hem de hayatındaki kadınlar için etkileyici olduğu kadar aynı zamanda belli bir dozu aşınca rahatsız edici bir durumdur.

Uzlaşma yöntemleri nadir olarak kaba kuvvet ve yüksek ses gerektirmektedir. Karşınızdaki kişinin içerisinde bulunduğu uzlaşmazlığın dayandığı temeli görmeniz işinizi kolaylaştıracak olmasına rağmen genelde uzlaşma ortamını zorlaştıran sizin içerisinde bulunduğunuz durumdur. Kendi durumunuza dışarıdan bakabilmeyi başarabilir ve durumu çözmeye odaklanabilirseniz konu her ne kadar zorlu olursa olsun çözüme ulaşma ve gereksiz sinir harbi yaşayıp olayı çözümsüzlüğe ulaşması konusunda tabiri caiz ise ateşe bir kömür de siz atmamış olursunuz.

BIG HERO 6

Uzlaşmacı erkek olmak erkekleri kadınların gözünde de çok çekici kılar !

Hem erkek hem kadın için uzlaşmacı olmak iki taraf içinde çok çekicidir. Ama konumuz erkeğin uzlaşmacı yapısı olunca kadınlar tarafından çok etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

Kadınlar yanlarındaki erkeğin onları koruyup kolluyor olmaları konusunda kendilerini çok güvende hissederler. Fakat dozu kaçan ilkel uzlaşma yöntemleri ( kavga etmek, küfür etmek vb. ) aslında kadınlar tarafından çok da hoş karşılanmamaktadır.

Tabi bu dozu negatif yönde her konuda yumuşak davranarak uzlaşma yöntemini seçerseniz de aynı hoş olmayan durumla karşılaşabilir ve kadınlar tarafında  fazla yumuşak imaj çizebilirsiniz.

Eğer ses tonunuzu doğru ayarlayarak ve gereğinden fazla cümle kurmaktan kaçınarak iletişim kurma gayretine girerseniz ve çözüm odaklı olursanız hem sorununuzu çözmek konusunda çok daha hızlı yol alır hemde etrafınızdaki kadınlar ve diğer insanlar tarafından daha fazla saygı görürsünüz.

 

Acil durumlarda nasıl uzlaşmalısınız ?

Öncelikle acil durum olarak neyi kastettiğimizi biraz açalım. Burada bahsettiğimiz acil durum saldırıya uğrama gibi çaresiz durumlarda kalma halidir. Bu tip durumlarda suların durulmasını beklemeniz en doğrusudur. Yani işi biraz zamana bırakmanızı tavsiye ederiz. Bu tip durumlarda yükselen hormonlarla mücadele etmeye çalışırken sizin de yükselen hormonlarınız sağlıklı davranışlar sergilemenize engel olacak ve istenmeyen sonuçlara yol açacaktır. Acil durumlarda uzlaşmak pek de mümkün olmadığından hızlı ve doğru karar vererek bu tip ortamlardan kaçınmak uzaklaşmak gerekmektedir.

 

Uzlaşma ancak, önce kendini anlayarak, ardından durumu çözmeye odaklanarak başarılabilir.

Adam olmanın diğer yöntemleri  

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.