Vizyon Sahibi İnsan Olmak

Vizyon Sahibi İnsan Olmak 

Gelecek ile ilgili görüşü olma durumu olarak nitelendirebileceğimiz duyu organları kullanılmadan durumu tespit edebilme yeteneği anlatan Vizyon bir çok insanı diğerlerinden farklı kılan bir özellik olmakla beraber. Hatalı görüş ve tehlike oluşturan bir çok olumsuz sonucu da beraberinde getirebilmekte.

Bunu sebebi aslında Vizyon sahibi olmak değil. Çünkü doğru şekilde yönetilen ileri görüşlülük aslında konu içine dahil olmamanız gereken ve evrensel insan olma ilkelerine bağlı kalındığı için geliebilecek olumsuz sonuçlara katkı  vermek yerine bu konu ile ilgili önlemler almanıza insanlığa fayda sağlamanıza yardımcı olur.

Vizyon Sahibi İnsan Olmak ileri görüşlü bakış açısını olumlu kullanmaktır !

Vizyon sahibi olan insan maddi ve rütbe hedefleri olmadığı sürece başarılı, etkileyici ve bir şeyleri değiştirebilme gücü olacağı için zaten diğer hedeflerine olumsuz bir bakış açısı ile ulaşmaya çalışan insanların yanında daha gerçek rütbelerin sahibi olacaklardır.

Vizyon Sahibi insan olmanın en temel şartlarından biri çevre olgularına algıların açık olmasını gerektirir. Aslında bu özellik her insan için var olsa da çevre olgularına açık olanların değil Tutsak olanların köreltmesi doğrultusunda kaybolmuş gibi görünebilmektedir.

Gerçekten Vizyon sahibi olan insanlar bilmedikleri konular hakkında yorum yapmaktan çekinirler. Çünkü bilmedikleri şeyleri çabuk biçimde anlayabilseler bile gelecekte olabilecekleri görebilme yetenekleri onları kesin sonuçlara ulaştırabilse bile bu olgunun değişebilir olduğu gerçeğini de yadsıyamazlar.

Vizyon sahibi insanlar çevre olgularını diğer insandan farklı gözlemler hatta , çoğunluğun kapıldığı buhranlara kapılmamak için günlük tatminlerinden uzak durarak başlarına gelebilecek olan olumsuz etkilerden doğal olarak uzak kalmış olurlar.

Gelecek görüşü sağlıklı insanlar bir yetiştirilme sonucu bu hale gelmemek ile beraber aslında çevrelerindeki tüm olgular onların yetiştiricisi, eğitmeni olur.

Bu sürekli açık olan algıları kendileri için istedikleri yolda onların kılavuzları olarak büyüyerek ve çoğalarak devam eder.

vizyonsahibiinsan

Vizyon aslında herkesin sahip olduğu bir özellik iken  bu özelliğin üzerinin örtülmesine izin vermeyenler istedikleri konuda başarılı olabilmektedir.

Özgür akıllar her zaman ilerler. Unutmamak gereken en önemli durum ise Vizyonun doğru değerlendirilerek kısa tatminler için kullanılmaması gerekliliğidir.

Çünkü bir reklam filminde dediği gibi “Kontrolsüz güç güç değildir”. Geniş perspektiften bakılabilen her konunun bir kolay bir zor yolu muhakkak mevcuttur ve kısa sürede tatmine ulaştırabilecek zor yol genelde insanların gelecek görüşlerini kısıtlamakla beraber geliştirdikleri yöntemler gelecek görüşlerini daraltmaktadır.

Basit olanı görmek ve o konuda emin adımlarla yürümek gerçek anlamda Vizyon sahibi olmak demektir. Ve kişinin ihtiyacı olan sonuca ulaşmanın aslında en kısa yöntemidir.

Deprem olacağını ve gitmeniz gereken yer ile aranızda bir yarık olacağını biliyorsanız, onlarca seçeneğiniz vardır ama bunların iki tanesini ele alarak bir soru soralım,

1- Köprü yapmaya başlamak, depremden sonra Köprüden geçişi para karşılığında sağlamak

2- Şimdiden karşıya geçip yola devam etmek.

Sizce hangisi Vizyon sahibi olmak ve sizleri durdurmadan yolunuza devam etmenizi sağlayan en kısa yol ?  

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.