Volvo Hangi Araçlarını geri çağırıyor ?

Volvo hangi araçlarını geri çağırıyor ?

Daha önce de birçok Otomotiv firmasının da yaptığı gibi Volvo bazı seri araçlarını geri çağırıyor.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre 2016 üretimi S ve V model arabalardaki elektrik düzeneğindeki bir hatadan dolayı Volvo Merkezi araçları Geri çağırma kararı verdi.

Volvo tarafından yapılan açıklamaya göre; Hatalı üretilen araçların yaklaşık 25 bini İsviçre’de, diğer arabaların da farklı ülkede olduğu belirtiliyor.

Volvo hangi model araçları geri çağırıyor?
Geri çağrılan araçların 2016 model S60 ve V70 dizel motorlu modelleri olduğu bilgisi verildi.

Volvo 2016 model S60 ve V70 dizel model araçları geri çağırıyor.
Volvo 2016 model S60 ve V70 dizel model araçları geri çağırıyor.

Araçlar neden geri çağrılır ?

Birçok elektronik araçta  olduğu gibi otomobillerde de geri çağırma durumu söz konusudur.

Geri çağırma nedenleri genellikle birbirlerinden farklı olmasına rağmen genel anlamda hayati tehlike arz eden durumlar veya hatalı aksamların yaratabildiği diğer aksamları bozarak yine tehlikeli durumlara yol açabilme ihtimaline karşın büyük Otomotiv sanayi üreticileri ürettikleri arabaları geri çağırırlar ve yerine araç temin ederler.

Aracın geri çağrılan araçlardan olduğu nasıl tespit edilir?

Eğer sizin de bir geri çağrılan araç olduğundan şüphe ettiğimiz arabanız varsa araca ait ilgili internet sitesinde yayınlanan kısımda sizlere yol gösteren sayfaya müracaat etmeniz ya da yetkili servise başvurmanız önerilir.

Eğer Aracınız geri çağrılan araçlardan birisi ise yönergelerde belirtilen yol izlenerek aracınız değiştirilir.

Sonuç olarak Volvo marka bir aracınız varsa, 2016 model V70 dizel veya S60 dizel model ise, geri çağrılan araçlara uygulanması gereken prosedüre uyarak gerekli işlemleri yapmanız son derece önemlidir.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.